Olympus STYLUS Tough TG-625 - aparat, który zniesie prawie wszystko

Damian Jaroszewski
Olympus STYLUS Tough TG-625 - aparat, który zniesie prawie wszystko

Firma Olympus zaprezentowała nowy aparat cyfrowy z wytrzymałej serii STYLUS Tough. Model TG-625 ma niewielkie rozmiary, ale potrafi znieść bardzo dużo.

0

Aparat powstał przede wszystkim z myślą o osobach, które lubią aktywnie spędzać czas. Powinien się świetnie sprawdzić w trakcie wypraw w góry lub wypadów na morze. Producent obiecuje, że model TG-625 jest wodoodporny do głębokości 5 metrów. Bez problemu zniesie także upadek z wysokości 1,5 metra, temperaturę -10 stopni Celsjusza czy też duży kurz.

Nowy Olympus został wyposażony w specjalny system Autofocus Illuminator, który ma ułatwiać złapanie ostrości na przykład pod wodą. Sercem urządzenia jest podświetlany od tyłu przetwornik CMOS o rozdzielczości 12 milionów pikseli. Wspomagany jest przez procesor obrazu TruePic VI oraz technologię iHS, która ma gwarantować dobre zdjęcia, nawet w słabych warunkach oświetleniowych.

TG-625 ma obiektyw z 5-krotnym zoomem optycznym. Cyfrowo może on zostać zwiększony do wartości 10x. Model ten pozwala także na nagrywanie filmów w rozdzielczości Full HD 1920 x 1080. W związku z tym obsługuje technologię Multi-motion Movie IS, która ma ułatwiać rejestrowanie wideo w trakcie ruchu (np. w chodzie).

Aparat może robić zdjęcia seryjne z prędkością 5 klatek na sekundę. Ma 3-calowy ekran LCD oraz wyjście HDMI. Korzysta z kilkunastu trybów specjalnych (w tym jednego do zdjęć podwodnych) oraz filtrów magicznych. Jego cena nie jest jeszcze znana.

Olympus STYLUS Tough TG-625

Olympus STYLUS Tough TG-625

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.