Olympus Stylus TG-Tracker: sportowa kamera 4K

Marek Cekaw
Olympus Stylus TG-Tracker: sportowa kamera 4K

Japońskie źródła donoszą, że już w przyszłym miesiącu możemy spodziewać się premiery nowej kamery sportowej Olympus Stylus TG-Tracker. Urządzenie będzie mieć wodoszczelną obudowę oraz nagrywać ma obraz w ostatnio coraz modniejszej rozdzielczości 4K.

0

Niekwestionowanym liderem na rynku kamer sportowych jest oczywiście firma GoPro, jednak inni producenci również oferują podobny sprzęt, który w niczym nie ustępuje możliwościami.

Już wkrótce swą najnowszą kamerę sportową zaprezentuje firma Olympus, która pracuje nad modelem Stylus TG-Tracker. Produkt zostanie oficjalnie pokazany w przyszłym miesiącu, ale z pojawiających się przecieków już teraz możemy dowiedzieć się co nieco na temat jej specyfikacji technicznej.

Kamera zostanie wyposażona w wodoszczelną obudowę z certyfikatem IPX8 i jest także odporna na pył oraz bardzo wytrzymała, gdyż zniesie nacisk do 100 kg. Ciekawostką jest konstrukcja samej kamery, której obiektyw zainstalowano nie z przodu, jak to zwykle bywa, lecz na bocznej krawędzi. Soczewka o bardzo szerokim kącie widzenia 204 stopni, przekazuje obraz do 7,2 Mpix sensora CMOS z tylnym podświetleniem. Z pomocą procesora obrazu TruePic VII możliwe jest nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K. Dodatkową zaletą jest 5-osiowy system stabilizacji obrazu, natomiast nagrania zapisywane są na kartach MicroSD.

Kamera ma także wbudowanych pięć sensorów, mierzących orientację, przyspieszenie, temperaturę, ciśnienie oraz koordynaty GPS. Wyposażono ją także w niewielkich rozmiarów 1,5" ekran LCD, jak również WiFi.

Data premiery i cena Olympus Stylus TG-Tracker nie są jeszcze znane, ale oficjalną prezentację zaplanowano na koniec czerwca i wówczas poznamy wszelkie szczegóły.

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.