Olympus Tough TG-5: aparat do zadań specjalnych

Rafał Kurczyński
Olympus Tough TG-5: aparat do zadań specjalnych

Olympus zaprezentował właśnie TG-5 - nowy model aparatu kompaktowego ze wzmocnioną obudową, dedykowanego fanom sportów ekstremalnych.

0

Olympus Tough TG-5 jest odporny na upadki (do 2,1 m), pył, zamoczenie (15 m), zamrożenie (-10°C) oraz zgniatanie (nacisk 100 kg). Dodatkowo można dokupić obudowę PT-058 pozwalającą na korzystanie ze sprzętu na głębokości maksymalnie 45 m. Sprzęt pojawi się w sprzedaży w połowie czerwca 2017 r. w cenie 450 dolarów.

TOUGH_TG-5_red__Mood_001

W aparacie wykorzystano obiektyw 25-100 mm z jasną przysłoną f/2.0, nową matrycę CMOS o czułości ISO 12800 oraz procesor obrazu Canon TruePic VIII poprawiający szybkość zapisu i jakość zdjęcia. To przy zastosowaniu mniejszego sensora niż w modelu TG-4 przekłada się na lepszą jakość obrazu i krótszy czas reakcji. Kompakt jest w stanie kręcić filmy w rozdzielczości 4K (do 30 fps) oraz FullHD przy 120 klatkach na sekundę, czyli nieźle wypada tryb slow motion. W aparacie nie zabraknie trybu Pro Capture zaczerpniętego z profesjonalnej serii OM-D. Sprzęt ma wbudowaną łączność Wi-Fi oraz ekran LCD.

Źródło: Olympus, AGDLab.pl.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.