OneCue - system inteligentnego domu sterowany gestami

Marek Cekaw
OneCue - system inteligentnego domu sterowany gestami

Systemy inteligentnych domów w założeniu mają nam ułatwić kontrolowanie naszego sprzętu, dlatego też najczęściej współpracują z urządzeniami przenośnymi. Problem w tym, że jest to bardzo skomplikowana czynność, dlatego też powstało rozwiązanie znacznie prostsze w obsłudze, które nazywa się OneCue.

0

Technologia inteligentnego domu bywa bardzo użyteczna, gdyż siedząc wygodnie w fotelu i mając tylko smartfona w dłoni, możemy z łatwością sterować oświetleniem, ogrzewaniem, roletami oraz wieloma innymi urządzeniami. Niestety w przypadku bardzo prostych czynności jest to system dość uciążliwy, gdyż np. zgaszenie światła wymaga sięgnięcia po telefon, odpalenia aplikacji, a następnie wybrania konkretnej opcji.

Izraelski startup eyeSight stworzył więc znacznie bardziej efektywne i wygodniejsze rozwiązanie o nazwie OneCue. Jest to system sterowania gestami, pozwalający kontrolować w ten sposób wszystkie podłączone do niego urządzenia.

Wspiera on wszystkie urządzenia sterowane na podczerwień, a więc telewizory, odtwarzacze Blu-ray, amplitunery, a nawet niektóre modele konsol. Podobnie jak w przypadku uniwersalnych pilotów, może się uczyć różnych funkcji. Oczywiście OneCue nie ogranicza się tylko do podczerwieni, gdyż korzysta także z łączności WiFi, a więc może w ten sposób kontrolować termostat Nest, żarówki Philips Hue, Apple TV, konsolę Xbox oraz wiele innych sprzętów.

A jak wygląda korzystanie z OneCue? Na poniższym filmie widać, że jest to czynność bardzo prosta, a przy tym niezwykle wygodna, wystarczy bowiem wykonywać odpowiednie gesty, a system będzie posłusznie wykonywał nasze polecenia.

OneCue pojawi się w sprzedaży na początku przyszłego roku. Na razie można go zamówić w przedsprzedaży na oficjalnej witrynie producenta, w cenie 130 dolarów, a więc o 70 procent taniej w porównaniu do ceny rynkowej.

onecue-1

onecue-2

Źródło: Digitaltrends.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.