Onkyo DP-S1: przenośny odtwarzacz dla wymagających

Marek Cekaw
Onkyo DP-S1: przenośny odtwarzacz dla wymagających

Japońska firma Onkyo, podczas londyńskich targów Headroom Show, zaprezentowała najnowszy model odtwarzacza przenośnego. DP-S1 jest następcą modelu DP-X1 i jest od niego bardziej kompaktowy, a przy tym zdecydowanie tańszy.

0

Onkyo pokazało właśnie kolejny model odtwarzacza przenośnego dla fanów słuchania muzyki poza domem, bez żadnych kompromisów w kwestii jej jakości. Model DP-S1 jest następcą modelu DP-X1 wprowadzonego do sprzedaży pod koniec ubiegłego roku. Sprzęt skierowany jest do użytkowników preferujących słuchanie muzyki w formatach wysokiej rozdzielczości, którzy jednak nie dysponują funduszami pozwalającymi kupić poprzednią generację urządzenia.

Przy wymiarach 94 x 63 x 15 mm, DP-S1 jest sprzętem nieco mniejszym od swego poprzednika, choć jego obudowa również została wykonana z pojedynczego bloku aluminium, co nadaje mu dużej elegancji. Zainstalowano w niej także 2,4" ekran dotykowy, służący do sterowania funkcjami sprzętu.

Jeśli chodzi o stronę techniczną, to w urządzeniu znajdziemy podwójne przetworniki DAC ESS Sabre ES9018C2M oraz 16 GB wbudowanej pamięci przeznaczonej na muzykę. Można ją oczywiście rozszerzyć, gdyż w odtwarzaczu znajdują się dwa sloty na karty microSD, co pozwala rozbudować ją aż do 416 GB.

Sprzęt wspiera szeroką gamę formatów audio, od popularnego MP3, poprzez FLAC, AIFF (32-bity/192 kHz), a kończąc na DSD 2,8 MHz/5,6 MHz oraz MQA.

Odtwarzacz ma również 3,5 mm gniazdo słuchawkowe w wersji niezbalansowanej oraz 2,5 mm gniazdo słuchawkowe służące także jako wyjście liniowe, które zostało zbalansowane. Przydatnym elementem wyposażenia jest także dwuzakresowe WiFi (2,4 GHz oraz 5 GHz), które służy do streamowania muzyki z internetowych serwisów.

Onkyo DP-S1 do sprzedaży trafi w maju, zaś na brytyjskim rynku będzie oferowany w cenie 400 funtów.

onkyo_dp-s1_1

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.