Onkyo DP-X1 - przenośna muzyka w wysokiej jakości

Marek Cekaw
Onkyo DP-X1 - przenośna muzyka w wysokiej jakości

Większości osób słuchających muzyki poza domem, w zupełności wystarcza smartfon i piosenki w formacie MP3. Melomani preferują jednak nieco lepszy sprzęt i specjalnie dla nich, japońska firma Onkyo stworzyła wysokiej klasy przenośny odtwarzacz DP-X1.

0

Jest to pierwszy cyfrowy odtwarzacz audio (DAP) znanego japońskiego przedsiębiorstwa, który został opracowany z myślą o najbardziej wymagających odbiorcach.

Jego sercem DP-X1 swą dwa cyfrowo-analogowe przetworniki DAC ESS Technology Sabre ES9018K2M oraz dwa wzmacniacze słuchawkowe Sabre SABRE9601K. Wspiera je 2,2 GHz procesor oraz 2 GB pamięci RAM.
Producent zadbał także o przeniesienie źródła mocy z dala od przetworników i wzmacniaczy, by zredukować ryzyko ewentualnych zakłóceń. Z tego samego powodu oddzielono także CPU oraz analogowe obwody.

Wszystkie te zabiegi sprawiły, że poziom zniekształceń wynosi zaledwie 0,006%, czułość 115 dB, natomiast impedancja od 32 do 600 Ohm (zbalansowana) lub od 16 do 300 Ohm (niezbalansowana). Zakres częstotliwości wynosi z kolei od 20 Hz do 80 kHz.

Odtwarzacz obsługuje formaty WAV, FLAC, ALAC oraz AIFF w rozdzielczości 24-bity/384 KHz, a także natywny DSD do 11,2 MHz. Wyposażono go ponadto w funkcję pozwalającą w czasie rzeczywistym konwertować odtwarzany dźwięk do formatu DSD.

Muzyka przechowywana jest na 32 GB wbudowanej pamięci użytkowej, ale DP-X1 ma także dwa czytniki kart microSDXC obsługujące karty o maksymalnej pojemności 200 GB. Łącznie mamy więc 432 GB przestrzeni, którą możemy zapełnić muzyką ulubionych wykonawców. Utwory mogą być ładowane do pamięci poprzez złącze microUSB, Bluetooth lub WiFi, gdy z takie opcje łączności odtwarzacz również ma na wyposażeniu. A dzięki wbudowanej bardzo pojemnej baterii, będziemy ich słuchać bez przerwy przez 16 godzin.

Onkyo DP-X1 do sprzedaży trafi już w sierpniu tego roku i będzie kosztował 900 dolarów.

Onkyo DP-X1

Źródło: Gizmag.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.