Onkyo TX-NR686: budżetowy amplituner z Dolby Atmos

Marek Cekaw
Onkyo TX-NR686: budżetowy amplituner z Dolby Atmos

Japońska firma Onkyo zaprezentowała właśnie nowy amplituner z Dolby Atmos. Onkyo TX-NR686 jest sprzętem 7.2-kanałowym i będzie oferowany w przystępnej cenie 650 funtów. 

0

Zestaw kina domowego nie może obejść się bez dobrego amplitunera zajmującego się dekodowaniem sygnału audio oraz dostarczaniem go do głośników. Firma Onkyo właśnie zaprezentowała swój najnowszy model takiego sprzętu TX-NR686, który do sprzedaży wejdzie już w kwietniu.

Jest to model 7.2-kanałowy dostarczający 165 W mocy na kanał i dysponujący szeregiem użytecznych funkcji, takim jak obsługa formatu 4K, HDR, a także standardów audio Dolby Atmos oraz DTS:X.

Onkyo TX-NR686 1

Producent położył duży nacisk na zapewnienie rozbudowanej sceny dźwięku, dlatego produkt ma certyfikat THX oraz systemy DTS Neural:X i Dolby Surround, które potrafią stworzyć wirtualny dźwięk 3D z plików audio DTS oraz Dolby. Wyposażono go również w oprogramowanie do kalibracji AccuEQ, bazujące na technologii AccuReflex, wykorzystywane do optymalizacji dźwięku. Sprzęt może więc odtwarzać pliki 5,6 MHz DSD oraz 24-bitowe/192 kHz PCM poprzez domową sieć lub z nośników USB. Dodatkowo dysponuje technologią VLSC, której zadaniem jest oczyszczenie dźwięku z szumów i podniesienie jakości muzyki odtwarzanej z plików wysokiej rozdzielczości.

Onkyo TX-NR686 ma na wyposażeniu sześć wejść HDMI z HDCP 2.2, z pass through dla sygnału 4K oraz różnych typów formatów HDR, jak HDR10, HLG oraz Dolby Vision. Producent zainstalował w nim także gniazda umożliwiające podłączenie dwóch oddzielnych par głośników, które można umieścić np. w innym pomieszczeniu, co znacznie podnosi funkcjonalność sprzętu. Nie zapomniano o złączu do gramofonów.

Onkyo TX-NR686 2

Oczywiście nie mogło w nim także zabraknąć technologii bezprzewodowych łączności oraz obsługi serwisów muzycznych, jak Spotify, Tidal, Amazon Music i Deezer, a odtwarzanie z nich muzyki kontrolowane jest za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej. Dodatkowym atutem jest współpraca z Chromecastem, AirPlay oraz Bluetooth.

Onkyo TX-NR686 do sprzedaży trafi już w przyszłym miesiącu i jak już pisałem, wyceniono go na 650 funtów.

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.