Onkyo TX-SR373: amplituner z obsługą 4K HDR

Marek Cekaw
Onkyo TX-SR373: amplituner z obsługą 4K HDR

Postęp technologiczny na rynku sprzętu audio-wideo następuje tak szybko, że dziś nie warto już kupować urządzeń bez obsługi standardu 4K oraz HDR, które w najbliższych latach zyskają popularność. Nie trzeba jednak wydawać na to dużych pieniędzy, czego przykładem jest nowy amplituner Onkyo.

0

TX-SR373 to najbardziej podstawowy model amplitunera w ofercie japońskiego producenta. Choć jest to sprzęt budżetowy, to wyposażono go w Bluetooth oraz 4K HDR pass-through, co sprawia, że doskonale nadaje się do współpracy z najnowszymi odbiornikami telewizyjnymi.

Amplituner oferuje dźwięk w standardzie 5.1 o mocy 135 W na kanał i został wyposażony w funkcje, których nie spodziewalibyśmy się po tak tanim modelu. Przede wszystkim dysponuje technologią AccuEQ Room Calibration, zapewniającą automatyczną kalibrację sprzętu i dopasowanie go do konkretnego pomieszczenia. Urządzenie bierze pod uwagę jego rozmiary oraz pozycję słuchacza i tak dopasowuje dźwięk, aby zapewnić jak najlepszy jego odbiór.

Sprzęt obsługuje formaty DTS-HD Master Audio oraz wielokanałowy Dolby TrueHD, a dzięki trybowi Direct Mode, oferuje lepszą jakość dźwięku z takich źródeł jak SACD podłączonego przez HDMI lub CD podpiętego przez cyfrowe lub analogowe wejście.

Wyposażono go również we wsparcie dla HDR10, HDCP 2.2 oraz 4K/60p video pass-through. Jest także technologia Bluetooth umożliwiająca steaming sygnału audio z telefonu lub tabletu. A dzięki specjalnemu trybowi Advanced Music Optimiser stworzonemu do poprawiania jakości skompresowanych plików audio, muzyka przesyłana z urządzenia przenośnego, brzmi znacznie lepiej.

Amplituner Onkyo TX-SR373 jest już dostępny w sprzedaży i kosztuje na brytyjskim rynku 299 funtów.

onkyo_tx-sr373_1

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.