Onkyo zaprezentowało nowe wzmacniacze z serii RZ

Marek Cekaw
Onkyo zaprezentowało nowe wzmacniacze z serii RZ

Japoński koncern Onkyo zaprezentował właśnie dwa zupełnie nowe wzmacniacze kina domowego z serii RZ. Modele TX-RZ730 i TX-RZ830 są wzmacniaczami 9.2-kanałowymi, które oferują odpowiednio175 i 185 W mocy na jeden kanał.

0

Jeśli kompletujemy zestaw audio przeznaczony do kina domowego, warto zadbać nie tylko o głośniki, ale też odpowiedni wzmacniacz, który będzie je obsługiwał. Onkyo pokazało właśnie dwa modele takich wzmacniaczy TX-RZ730 i TX-RZ830, które mogą wiele osób zainteresować.

Wzmacniacze są 9.2-kanałowe i mogą natywnie obsługiwać głośniki w konfiguracji 5.2.4, zaś wyjście na przedwzmacniacz pozwala użytkownikowi podpiąć zewnętrzny wzmacniacz stereofoniczny, by w ten sposób uzyskać konfigurację 7.2.4. Urządzenia obsługują też sygnał 4K i HDR, a także dekodują dźwięk w formacie Dolby Atmos oraz DTS:X.

Onkyo1

Producent zadbał ponadto o dostępność do muzyki ze streamingu. Wbudowany Google Chromecast umożliwia bezprzewodową transmisję dźwięku, zaś odtwarzanie może być kontrolowane głosem, za pomogą dowolnego głośnika wyposażonego w Google Assistant. Przy pomocy aplikacji Onkyo Music Control App można natomiast korzystać z serwisów muzycznych, takich jak Amazon Music, Tidal, TuneIn, Deezer oraz Spotify.

Jakby tego było mało, użytkownik ma do dyspozycji dwie platformy multiroom, umożliwiające streaming muzyki do wszystkich pomieszczeń naszego domu. Pierwszą z nich jest DTS Play-Fi, drugą natomiast firmowa platforma FlareConnect. Oczywiście nie zabrakło też Bluetooth i Apple AirPlay.

Onkyo2

TX-RZ730 odtwarza pliki DSD 2.8/5.6 MHz (konwertowane na PCM), natomiast TX-RZ830 dodatkowo wpiera DSD 11.2 MHz. Oba obsługują także rozdzielczość 24-bity/192 kHz dla FLAC, WAV i AIFF. Natomiast w przypadku plików ALAC odtwarzanie za pośrednictwem sieci ograniczone jest do 96 kHz. W obu modelach znajdziemy także szeroką gamę złącz. Mają one sześć wejść HDMI z HDCP 2.2, obsługujących 4K, HDR10, HLG oraz Dolby Vision.

Onkyo3

Wzmacniacze pojawią się w sprzedaży już w czerwcu. Model TX-RZ730 będzie oferowany w cenie 900 funtów, natomiast za TX-RZ830 trzeba będzie zapłacić 1100 funtów.

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.