Oppo Sonica: wysokiej klasy przetwornik DAC

Marek Cekaw
Oppo Sonica: wysokiej klasy przetwornik DAC

Słuchacze muzyki w formacie cyfrowym potrzebują dobrej klasy przetwornika cyfrowo-analogowego DAC. Firma Oppo wprowadza na rynek takie właśnie urządzenie, które nie tylko zapewni możliwość słuchania artystów w dobrej jakości, ale też umożliwia bezprzewodowy streaming.

0

Oppo Sonica jest produktem, które zostało wyposażone w wejście USB obsługujące sygnał PCM o maksymalnej rozdzielczości 32-bity/768 kHz oraz DSD do 25 MHz.

Oczywiście do przetwornika DAC nie musimy podłączać źródła dźwięku bezpośrednio, gdyż możemy to zrobić bezprzewodowo. Produkt współpracuje bowiem ze smartfonami oraz tabletami poprzez firmową aplikację, jak również z komputerami domowymi, a nawet serwerami do przechowywania plików audio. W przypadku połączenia bezprzewodowego obsługiwane są formaty FLAC, WAV oraz Apple Lossless o rozdzielczości 24-bity/192 kHz oraz pliki DSD o wysokiej częstotliwości próbkowania. Sprzęt współpracuje również z bezprzewodowymi systemami multiroom.

Oppo Sonica dysponuje złączem AUX służącym do podłączenia innych urządzeń, a także RCA oraz XLR, dzięki którym możemy go sparować z wysokiej klasy wzmacniaczami audio. Nie zabrakło też wejść coaxialnych i cyfrowych oraz portu ethernetowego.

Oppo Sonica pojawi się na brytyjskim rynku w niedalekiej przyszłości i będzie kosztować 799 dolarów.

oppo_sonica-dac1

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.