Oppo UDP-205: odtwarzacz Blu-ray z zaawansowanymi funkcjami audio

Marek Cekaw
Oppo UDP-205: odtwarzacz Blu-ray z zaawansowanymi funkcjami audio

Firma Oppo przygotowuje się do wprowadzenia na rynek nowego modelu odtwarzacza filmów w formacie 4K. Model Oppo UDP-205 nie tylko odtwarza płyty Blu-ray w ultra wysokiej rozdzielczości, ale również został wyposażony w zaawansowane funkcje zapewniające doskonałą jakość dźwięku.

0

Oppo UDP-205 rożni się nieco od poprzedniego modelu odtwarzacza tej firmy, gdyż tym razem producent położył bardzo duży nacisk na funkcjonalność audio. Sprzęt wyposażono więc w analogowe wyjście audio z dedykowanym przetwornikiem DAC, jak również zbalansowane złącze XLR oraz RCA. Są także analogowe wyjścia 7.1-kanałowe, jak również asynchroniczne wejście USB DAC, wspierające pliki w standardzie PCM oraz DSD.

Dodatkowo dopracowano także wyjścia HDMI oraz wbudowano wzmacniacz słuchawkowy, który obecnie ma znacznie większą moc. Oprócz tego odtwarzacz dysponuje również nowymi przetwornikami DAC - dwoma egzemplarzami modelu ES9038PRO.

Producent usprawnił również procesory zajmujące się obróbką obrazu, zaś zasilający sprzęt toroidalny transformator jest znacznie wydajniejszy. Natomiast w pełni metalowa obudowa urządzenia jest mniej podatna na wibracje.

Oppo UDP-205 podobnie jak poprzednik, odtwarza płyty 4K Blu-ray, DVD-Audio, CD, SACD oraz wiele innych formatów, odtwarzając dźwięk w stereo lub w formatach 5.1 oraz 7.1-kanałowym.

Produkt na sklepowych półkach pojawi się w połowie maja, a kosztować ma 1399 funtów. To ponad dwukrotnie więcej od poprzedniego modelu.

oppo_udp-205 1

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.