Orah 4i - streaming w 360 stopniach

Marek Cekaw
Orah 4i - streaming w 360 stopniach

W sklepach dostępnych jest już kilka modeli kamer pozwalających nagrywać obraz w 360 stopniach, jednak te droższe modele zapewniające lepszą jakość obrazu, potrafią kosztować ogromne pieniądze. Można jednak kupić model dający dobrą jakość i kosztujący relatywnie mało, a jest nim Orah 4i.

0

Orah 4i to najnowszy model kamery do nagrań sferycznych, zaprojektowany przez inżynierów z firmy VideoStitch. Urządzenie zapewnia nie tylko przyzwoitą jakość nagrania, ale też potrafi go streamować w czasie rzeczywistym, co dla wielu użytkowników będzie dużą zaletą.

Orah 4i 2

Sprzęt jest stosunkowo mały, jego wymiary wynoszą 8 x 7 x 6,5 cm, zaś masa to około 470 gram, więc jest na tyle poręczny, że z łatwością można go schować do torby lub plecaka. Wykonano go ze specjalnie wzmacnianego, anodyzowanego aluminium, zapewniającego dużą wytrzymałość na uszkodzenia i wyposażono w cztery 8-warstwowe obiektywy typu rybie oko z przesłoną f2.0 oraz cztery sensory obrazu Sony Exmor.

Orah 4i 1

Dopełnieniem zestawu są cztery mikrofony rejestrujące czterokanałowy dźwięk, tzw. ambisonic, więc widz oglądający zarejestrowany materiał, będzie mógł dokładnie zlokalizować jego źródło. Naturalnie kamera rejestruje obraz w rozdzielczości 4K, a specjalne oprogramowanie dba o jego połączenie w jedną całość i robi to w locie.

Kamery sferyczne nie są produktami tanimi i Orah 4i nie jest tu wyjątkiem. Na razie dostępna jest w promocji za 1800 dolarów, ale gdy się zakończy, wówczas jej cena wzrośnie do 3600 dolarów.

Źródło: Engadget.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.