Oszczędzanie pieniędzy z Nestem

Marek Cekaw
Oszczędzanie pieniędzy z Nestem

Koszty ogrzewania oraz klimatyzacji stanowią dość istotną pozycję w domowych budżetach wielu z nas, więc mnóstwo osób szuka rozwiązań, które pozwoliłyby ograniczyć wydatki. Firma Nest zamierza w tym pomóc i wyposażyła swój termostat w nową funkcję o nazwie Time of Savings.

0

Od 2019 roku w Kalifornii dostawcy energii zaczną działać w oparciu o zupełnie nową strategię naliczania opłat za prąd, których wysokość będzie się zmieniać w ciągu dnia w zależności od zapotrzebowania. Bardzo ciężko będzie wówczas monitorować ceny i kontrolować zużycie prądu przez systemy grzewcze oraz klimatyzatory.

Firma Nest postanowiła więc pomóc i wyposażyła swój termostat w funkcję o nazwie Time of Savings. Nowa opcja umożliwi pobieranie informacje o cenie energii wprost od dostawców i automatycznie dopasuje do niej działanie termostatu, zmniejszając zużycie energii w momentach gdy kosztuje ona najwięcej i zwiększając po obniżeniu cen, poprzez regulację temperatury.

Na razie nowa funkcja działa tylko na terenie Stanów Zjednoczonych, ale wielu dostawców na całym świecie także różnicuje ceny energii, więc zapewne szybko pojawi się także w innych krajach.

nest_energia1

Źródło: Ubergizmo.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.