Ovie Smarterware: inteligentne pojemniki na żywność

Marek Cekaw
Ovie Smarterware: inteligentne pojemniki na żywność

Firma Ovie zaprezentowała nową linię inteligentnych pojemników do przechowywania żywności. Seria nazywa się Smarterware i została wyposażona w nowoczesne rozwiązania technologiczne.

0

Jak wiemy żywność musi być przechowywana w określonych warunkach, by nie uległa przedwczesnemu zepsuciu. Teoretycznie powinny je zapewnić lodówki, ale nie zawsze są one idealnym rozwiązaniem. Największym wrogiem żywności jest bowiem powietrze, dlatego coraz częściej przechowuje się ją w pojemnikach próżniowych, dzięki którym proces rozkładu zaczyna się znacznie później.

Smartware 1

Amerykańska firma Ovie wprowadziła na rynek nową linię takich pojemników, które spodobają się fanom nowoczesnych technologii. Smarterware są bowiem pierwszymi na świecie inteligentnymi pojemnikami. Każdy z nich ma specjalne znaczniki, tzw. Smart Tags, które pokazują świeżość produktu przechowywanego w pojemniku. Gdy znacznik świeci na zielono, wówczas produkt jest zdatny do spożycia. Kiedy zmieni kolor na żółty, powinniśmy jak najszybciej go zdjęć. Gdy natomiast stanie się czerwony, zawartość pojemnika należy wyrzucić.

Smartware 2

Smarterware może też zintegrować się z domowym wyposażeniem oraz smartfonami. Gdy produkt zacznie się starzeć, wówczas użytkownik otrzyma przypomnienie. Prócz tego aplikacja zaproponuje mu przepis, który pozwoli wykorzystać składniki z mijającym terminem przydatności do spożycia.

Smartware 3

Smarterware jest już na Kickstarterze, więc chętni mogą zawiać pojemniki w przedsprzedaży. Produkt trafi do sprzedaży na początku przyszłego roku.

Źródło: Kickstarter.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.