PCM Fact Fenestria: kosztowne kolumny dla wymagających

Marek Cekaw
PCM Fact Fenestria: kosztowne kolumny dla wymagających

Firma PCM zaprezentowała nowy model kolumn podłogowych, należący do jej najnowszej linii głośników przeznaczonych dla najbardziej wymagających klientów. Model Fact Fenestria trafi do sprzedaży już we wrześniu w cenie około 45 tys. funtów. 

0

Jeśli potrzebujemy głośników oferujących nowoczesne technologie i zapewniających wzorcową jakość brzmienia, to firma PCM ma kilka ciekawych propozycji, które mogą zaspokoić nasze potrzeby. Szczególnie interesujący jest najnowszy jej produkt, który nazywa się Fact Fenestria.

Są to flagowe głośniki podłogowe, których konstrukcja zapewnia doskonałą barwę dźwięku oraz eliminuje niepożądane zniekształcenia mogące zakłócić odbiór. W obudowach o wysokości 1,7 m, zainstalowano boczne panele o specjalnej konstrukcji, które wibrują z przeciwną częstotliwością do reszty elementów głośnika. Powoduje to znoszenie się wszelkich wibracji pojawiających się w obudowie oraz na przetwornikach.

W trójdrożnej kolumnie zamontowano łącznie sześć przetworników. Zestaw składa się z 19,5 mm tweetera z miękką kopułką oraz 7,5 cm głośnika szerokopasmowego. Oba umieszczono w specjalnym aluminiowym koszyku, który izoluje je akustycznie, oddzielają od reszty obudowy. Pozostałe przetworniki do cztery sztuki głośników basowych o średnicy 16,5 mm.

Kolumny oferowane będą w kilku wersjach wykończenia, a w sprzedaży pojawią się we wrześniu bieżącego roku. Aby je nabyć, trzeba będzie jednak posiadać bardzo gruby portfel, gdyż wyceniono je na kwotę 45 tys. funtów za parę.

PCM Fact Fenestria

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.