Panasonic AU-EVA1: kompaktowa kamera filmowa 5,7K

Jakub Kornacki
Panasonic AU-EVA1: kompaktowa kamera filmowa 5,7K

Panasonic AU-EVA1 to najnowsza kamera filmowa, która została zaprezentowana podczas Cine Gear Expo 2017 w Los Angeles. Rewolucyjne urządzenie ma łączyć w sobie cechy bezlusterkowego aparatu Panasonic Lumix GH5 4K oraz profesjonalnej kamery filmowej VariCam LT 4K.

0

Zaawansowana technologicznie kamera Panasonic AU-EVA1 została wyposażona w nowo opracowaną matrycę Super 35mm 5,7K, która stwarza możliwość rejestrowania obrazu w prawdziwej kinowej jakości. Producent zapewnia, że rejestrowany obraz oferuje rozdzielczość na poziomie 5,7K. Oczywiście istnieje możliwość przeskalowania obrazu do 4K, UHD, 2K, a nawet 720p. AU-EVA1 (2)

Panasonic AU-EVA1 łączy w sobie funkcjonalność flagowych kamer filmowych Panasonic VariCam 35, VariCam LT i VariCam Pure. Jedną z jego najważniejszych cech jest podwójne natywne ISO. Takie rozwiązanie sprawia, że to zaawansowane urządzenie może przełączać się ze standardowej na wyższą czułość bez zwiększania poziomu szumów i bez generowania artefaktów.AU-EVA1 (1)

Rewolucyjna kamera filmowa oferuje wiele rozbudowanych możliwości. Jedną z nich jest funkcja V-Log/V-Gamut, której główne zadanie polega na zapewnieniu wysokiego zakresu dynamicznego oraz szerokiego zakresu kolorów. Panasonic AU-EVA1 wyróżnia się kompaktowymi rozmiarami oraz niewielką wagą 1,2 kg. Zdejmowany uchwyt ułatwia operowanie kamerą w różnych sytuacjach. 

Kamera filmowa Panasonic AU-EVA1 pojawi się w sprzedaży jesienią tego roku. Jej cena jest jeszcze nieznana.

Źródło: Panasonic, AGDLab.pl.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.