Panasonic DMP-UB900 - nowy odtwarzacz 4K Blu-ray już w sprzedaży

Marek Cekaw
Panasonic DMP-UB900 - nowy odtwarzacz 4K Blu-ray już w sprzedaży

Szybki wzrost popularności formatu 4K sprawił, że konsumenci zaczęli pożądać coraz więcej treści w tej rozdzielczości. Producenci sprzętu RTV rozpoczęli więc wprowadzanie do sprzedaży pierwszych modeli odtwarzaczy 4K Blu-ray i jedno z takich urządzeń oferuje firma Panasonic.

0

Panasonic DMP-UB900 to najnowszy model odtwarzacza płyt Blu-ray Ultra HD firmy Panasonic, umożliwiający oglądanie w domowym zaciszu filmów dostępnych w obecnie najwyższej możliwej rozdzielczości obrazu.

Wprawdzie japoński koncernu już jakiś czas temu wprowadził na japoński rynek nagrywarkę 4K Blu-ray, jednak ten produkt jest wyłącznie odtwarzaczem płyt, obsługującym format 4K/60p, jak również technologię HDR. Odtwarzacz ma dwa wyjścia HDMI, a także analogowe wyjście audio w standardzie 7.1.

panasonic_ub900_1

Wyposażono go także w certyfikat THX, oraz system zapewniający jasność obrazu na poziomie 10 000 nitów. Dzięki zainstalowanym w nim technologiom, DMP-UB900 zapewnia niezwykle szczegółowy obraz z doskonałym nasyceniem kolorów oraz lepszym kontrastem w ciemniejszych scenach. Urządzenie obsługuje także serwisy streamingowe dostarczające materiał w 4K, takie jak Netflix, Amazon Prime oraz YouTube.

panasonic_ub900_2

Oprócz doskonałej jakości obrazu, producent zadbał też o wysokiej klasy audio, wyposażając odtwarzacz w pięć 24-bitowych/192 kHz przetworników DAC dla każdego kanału oraz wsparcie dla formatów audio wysokiej rozdzielczości ALAC, FLAC oraz DSD (5.6 i 2.8 MHz). W przypadku plików muzycznych o niższej jakości, możemy też liczyć na upsampling.

DMP-UB900 jest także odtwarzaczem w pełni sieciowym, ma wbudowane WiFi oraz DLNA, więc można streamować do niego muzykę i wideo z kompatybilnych urządzeń. Można też udostępniać i oglądać materiał w 4K z kompatybilnej kamery wideo.

Panasonic DMP-UB900 dostępny jest w cenie 599 funtów.

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.