Panasonic EZ952: nowoczesny telewizor 4K OLED

Marek Cekaw
Panasonic EZ952: nowoczesny telewizor 4K OLED

Firma Panasonic zapowiedziała drugi odbiornik 4K wyposażony w matrycę w technologii OLED. Model Panasonic EZ952 pojawi się w na rynku w czerwcu bieżącego roku i dostępny będzie w cenie 2499 funtów.

0

Producenci sprzętu RTV wprowadzają do sprzedaży coraz więcej modeli telewizorów wyposażonych w matrycę OLED, a jednym z nich jest Panasonic, który zapowiedział właśnie model EZ952.

Jest to już drugi w ofercie Panasonica telewizor 4K OLED, po flagowym modelu EZ1002, który będzie oferowany w rozmiarze 55" oraz 65" i na sklepowych półkach pojawi się w już w czerwcu.

Panasonic EZ952 1

Producent wyposaży go w tę samą technologię obrazu co we wspomnianym flagowcu, zapewniającą głęboką czerń oraz niezwykle wierną reprodukcję kolorów. Zadba o to najnowszy procesor Studio Colour HXC2 opracowany przez inżynierów Panasonica, który znajduje się również w modelu EX1002. Jest to układ, który dotychczas instalowany był tylko w profesjonalnych monitorach przeznaczonych dla grafików.

Telewizor wspiera także HDR 10 i dysponuje technologią Hybrid Log Gamma, opracowaną przez BBC oraz NHK Japan, dbająca o właściwe ustawienie jasności ekranu. Ma on również HDR Brightness Enhancer, czyli system optymalizujący jakość obrazu w szczególnie jasnych pomieszczeniach.

EZ952 obsługuje również takie serwisy jak Amazon Prime Video, Netflix i YouTube. Natomiast wygodną obsługę wszystkich funkcji odbiornika zapewnia firmowy interfejs My Home Screen 2.0, oferujący foldery z ulubionymi aplikacjami dla różnych użytkowników oraz personalizowany przycisk My App dający dostęp do ulubionych aplikacji.

Panasonic EZ952 2

Telewizor dysponuje także nową wersją funkcji Freeview Play, zawierająca m.in., narzędzia wyszukiwania oraz rekomendacji treści, jak również Quick Look Guide będący przewodnikiem po przeszłych, teraźniejszych i przyszłych programach emitowanych na danym kanale.

Panasonic EZ952 na brytyjskim rynku dostępny będzie w cenie 2499 funtów.

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.