Panasonic HC‑VXF1: kamera cyfrowa premium 4K

Jakub Kornacki
Panasonic HC‑VXF1: kamera cyfrowa premium 4K

Panasonic HC-VXF1 to jeden z nowo zaprezentowanych modeli kamer cyfrowych w ofercie producenta. Urządzenie oferuje wyjątkowe parametry optyczne, które przekładają się na bardzo dobrą jakość rejestrowanego obrazu.

0

Sercem Panasonic HC-VXF1 jest szerokokątny obiektyw 25 mm* z 24-krotnym zoomem optycznym, która współpracuje z dużą matrycą BSI MOS. To właśnie dzięki tym podzespołom urządzenie oferuje możliwość wideofilmowania o najwyższym standardzie rozdzielczości 4K. Producent podkreśla, że wykorzystanie obiektywu o jasności F1.8 poprawia jakość wykonywanych fotografii w słabym oświetleniu nawet o 70% w porównaniu do poprzednich modeli kamer cyfrowych 4K.

nt

W słabym oświetleniu nowa kamera cyfrowa Panasonic HC-VXF1 wykorzystuje funkcję eliminacji szumów podczas rejestrowania filmów wideo. To z kolei przekłada się na możliwość uzyskania szczegółowego materiału nawet podczas całkowitej ciemności. Warto również zawrócić uwagę na nieprzeciętną rozdzielczość, kontrast, a także minimalizację odbłysków podczas filmowania. 

nt1

W Panasonic HC-VXF1 zastosowano nowoopracowany obiektyw Leica Dicomar, który oferuje 24-krotny zoom optyczny sięgający od szerokiego kąta dla ogniskowej 25 mm. Zastosowany przez producenta optyczny stabilizator obrazu z systemem Ball O.I.S. eliminuje wszystkie drgania, które powstają podczas filmowania. Nowa hybrydowa optyczna stabilizacja obrazu może okazać się bardzo przydatna do eliminacji rozmyć, szczególnie podczas wykonywania zbliżenia. Dodatkowo funkcja Level Shot samodzielnie koryguje przechył obrazu.

nt2

Panasonic HC-VXF1 to produkt, który z pewnością spełni wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników. W nowej kamerze cyfrowej zastosowano wiele ciekawych funkcji, które mogą okazać się przydatne zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów filmowania.

Panasonic HC-VXF1 niebawem pojawi się w sprzedaży. Cena urządzenia jest jeszcze nieznana.
Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z szerokim asortymentem kamer cyfrowych marki Panasonic.

Źródło: Panasonic, AGDLab.pl.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.