Panasonic Lumix FT7: wytrzymały aparat dla podróżników

Marek Cekaw
Panasonic Lumix FT7: wytrzymały aparat dla podróżników

Firma Panasonic zaprezentowała najnowszy aparat zaprojektowany dla podróżników i osób uwielbiających przygody. Model Lumix FT7 został odpowiednio wzmocniony, by wytrzymać upadki lub zalanie wodą, a dodatkowo potrafi nagrywać wideo w rozdzielczości 4K.

0

Podróżnicy oraz amatorzy uwielbiają dokumentować odwiedzane miejsca, robiąc zdjęcia i nagrywając filmy. Zwykłe aparaty niespecjalnie nadają się do tego zadania ze względu na ryzyko uszkodzenia, dlatego producenci oferują specjalne, wzmacniane wersje, które potrafią wiele znieść.

Jednym z najnowszych tego typu aparatów jest Panasonic Lumix FT7, który został właśnie zaprezentowany. To kompaktowy aparat, który zniesie upadek w piasek, zanurzenie w wodzie oraz skrajne temperatury. Producent deklaruje, że sprzęt można zanurzyć na głębokość do 31 metrów oraz zrzucić z wysokości 180 cm, bez ryzyka uszkodzenia. Wytrzyma również temperaturę -10 stopni Celsjusza, a oprócz tego jest odporny na pył oraz nacisk do masy około 100 kg. Dodatkowym atutem jest możliwość używania lampy błyskowej w charakterze latarki, bez konieczności uruchamiania aparatu.

Panasonic Lumix FT7 1

Jeśli chodzi o parametry techniczne, to aparat ma 20,4 MP sensor, sprzężony z 28 mm obiektywem z 4,6-krotnym zoomem optycznym. Wyposażono go również w optyczną stabilizację obrazu, zaś obsługę sprzętu ułatwia 3-calowy ekran umieszczony na tylnym panelu i chroniony hartowanym szkłem.

Oprócz wykonywania zdjęć pojedynczych i seryjnych, Panasonic Lumix FT7 potrafi także nagrywać wideo w 4K. Aparat wejdzie do sprzedaży już w lipcu i będzie oferowany w cenie 399 funtów. Do wyboru mają być wersje: pomarańczowa, czarna oraz niebieska.

Panasonic Lumix FT7 2

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.