Panasonic PT-RZ970: najlżejsze projektory laserowe

Jakub Kornacki
Panasonic PT-RZ970: najlżejsze projektory laserowe

Najnowsza seria projektorów laserowych Panasonic PT-RZ970 wykorzystuje technologię 1-Chip DLP i laserowo-fosforowe źródło światła. Urządzenia charakteryzujące się zastosowaniem zaawansowanych rozwiązań wyróżniają się również niewielkimi rozmiarami oraz stosunkowo lekką wagą.

0

W skład innowacyjnej linii projektorów multimedialnych Panasonic PT-RZ970 wchodzi kilka urządzeń, które oferują projekcję o różnej rozdzielczości: WUXGA, WXGA oraz XGA. Wszystkie nowo zaprezentowane urządzenia należące do serii oferują te same funkcje, co wielokrotnie nagradzany model PT-RZ670, jednakże oferują półtora razy większą jasność, która wynosi aż 10 000 lumenów. Cała seria została zaprojektowana w taki sposób, aby projektory mogły pracować nawet do 20 000 godzin bez konieczności konserwacji oraz wymiany źródła światła.

Projektory z serii Panasonic PT-RZ970 charakteryzuje niewielki rozmiar oraz stosunkowo niska waga. Sprzyja to elastyczności oraz łatwości instalacji. Do dyspozycji użytkownika przeznaczono system przesunięcia obiektywu z funkcją korekcji zniekształceń trapezowych oraz korekcji geometrycznej. Urządzenia są zgodne z technologią Digital Link, za pomocą której istnieje możliwość przesyłania sygnałów audio i wideo za pomocą pojedynczego kabla.pc1

PT-RZ970 wykorzystuje technologię nowej generacji, łączącą laser i fosfor jako źródło światła. Urządzenia są wyposażone w funkcję Dynamic Contrast, który bardzo szybko i precyzyjnie moduluje moc źródła światła w zależności od wymagań obrazu. W efekcie projektory osiągają wysoki współczynnik kontrastu na poziomie 10000: 1, pozwalają odwzorować głębię czerni, bardziej dokładny balans bieli oraz żywe i naturalne kolory, których przeważnie nie da się uzyskać w projektorach 1-Chip – powiedział Hartmut Kulessa, European Projector Marketing Manager w Panasonic.

Źródło: Panasonic, AGDLab.pl.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.