Panasonic Q: sferyczny wentylator na gorące dni

Marek Cekaw
Panasonic Q: sferyczny wentylator na gorące dni

Kilka lat temu Dyson zadziwił świat wprowadzając do sprzedaży bezłopatkowy wentylator pokojowy. Inżynierowie Panasonica wykazali się równie dużą oryginalnością i wprowadzają do sprzedaży sferyczny wentylator o nazwie Q.

0

Urządzenie zupełnie nie przypomina typowych domowych wentylatorów schładzających nasze mieszkanie w gorące letnie dni. Jest to bowiem sfera o średnicy 25 cm (jej wymiary wraz z podstawką wynoszą 250 x 250 x 277 mm, natomiast waga to 2,1 kg), zaś jej obudowa została wyposażona w szereg otworów, przez które przepływa powietrze. Urządzenie może więc być użytkowane jako typowy wentylator chłodzący w ciepłe dni, lub cyrkulator powietrza.

W drugim trybie pracy, urządzenie zapewnia nieustanny przepływ powietrza w pomieszczeniu, wytwarzając niewielki wiatr, który wprawdzie nie chłodzi, ale jak zapewnia producent, po skończonym dniu pracy jesteśmy dzięki temu znacznie mniej zmęczeni.

Panasonic Q trafi do sprzedaży już od 20 maja i będzie kosztować 336 dolarów. Produkt ma być dostępny na razie wyłącznie na rynku japońskim.

panasonicfan1

Źródło: Houseofjapan.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.