Panasonic ZS200: kompakt dla podróżników

Marek Cekaw
Panasonic ZS200: kompakt dla podróżników

Panasonic zaprezentował w tym tygodniu dwa zupełnie nowe modele aparatów. Pierwszym z nich jest opisywany już model GX9, natomiast drugim niewielki kompakt Panasonic ZS200, przeznaczony dla podróżników uwielbiających fotografowanie.

0

Nowy aparat jest bezpośrednim następcą udanego modelu ZS100, jednak nie wprowadza zbyt wielu zmian w stosunku do poprzednika. Nadal oferuje 1-calowy 20,1 MP sensor z Venus Engine, 5-osiową stabilizację obrazu, nagrywanie wideo w 4K i 30 klatkach oraz parę innych funkcji. Nowością jest natomiast soczewka wyprodukowana przez firmę Leica, która zapewnia zoom w zakresie od 24 do 360x (poprzednik miał 25-250x), zaś przysłona wynosi f/3.3-64. Producent twierdzi, że nowy obiektyw znacznie redukuje zniekształcenia, a dodatkowo oferuje możliwość robienia zdjęć makro z odległości 3 cm.

Panasonic ZS200 1

Aparat został także wyposażony w nowy elektroniczny wizjer o rozdzielczości 2300K dot, a także ulepszony tryb 4K Photo, umożliwiający m.in., wyostrzenie obrazu po wykonaniu zdjęcia. Nie zapomniano też o trybie L.Monochrome, dla artystycznych fotografii czarno-białych, a dodatkowo użytkownik będzie mieć do dyspozycji WiFi oraz Bluetoth 4.2 do bezprzewodowego przesyłania zdjęć i filmów.

Panasonic ZS200 2

Panasonic ZS200 pojawi się w sklepach już 20 marca. Aparat będzie dostępny w kolorze czarnym lub srebrnym i kosztować ma 800 dolarów.

Źródło: Engadget.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.