Paramount zapowiada więcej filmów z dźwiękiem DTS:X

Marek Cekaw
Paramount zapowiada więcej filmów z dźwiękiem DTS:X

Nowe technologie związane z filmem dotyczą nie tylko podnoszonej nieustannie jakości obrazu, ale też coraz bardziej wzbogacanej ścieżki dźwiękowej. O tę ostatnią dbają coraz doskonale formaty audio, a jednym z najnowszych jest DTS: X, zaprezentowany podczas ubiegłorocznej edycji targów CES w Las Vegas.

0

Dotychczas format dźwięku DTS: X nie był zbyt często używany w filmach Blu-ray, ale wkrótce w sklepach pojawi się ich znacznie więcej. Wytwórnia Paramount zapowiedziała bowiem podpisanie umowy z firmą DTS, w ramach której do sprzedaży trafi niebawem kolekcja zupełnie filmów wyposażonych w ścieżkę dźwiękową w tym wielowymiarowym formacie audio, dokładnie pozycjonującym źródło dźwięku.

Część nowych produkcji z DTS: X jest już dostępna na rynku, a wśród nich są m.in. takie produkcje jak The Big Short oraz Whiskey Tango Foxtrot, a kolejne pojawią się w najbliższej przyszłości.

DTS ze swej strony zadbało o to, by było na czym dekodować ścieżkę dźwiękową w formacie DTS: X i producenci tacy jak Denon, Marantz, Sony, Trinnov oraz Yamaha już wyposażyli swe amplitunery w aktualizację oprogramowania zapewniającą jej obsługę.

Natomiast reszta producentów zrobi to do końca tego roku, a wśród nich są m.in. takie firmy, jak: Acurus, Anthem, ARCAM, Integra, Krell, McIntosh, Onkyo, Outlaw Audio, Pioneer, Steinway Lyngdorf oraz Theta Digital/AT.

DTS-X 1

Źródło: Engadget.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.