Pentax K-1 Mark II: nowa wersja popularnego aparatu

Marek Cekaw
Pentax K-1 Mark II: nowa wersja popularnego aparatu

Ricoh zaprezentował właśnie najnowszy aparat z flagowej Serii K, jakim jest Pentax K-1 Mark II. Produkt oferuje ten sam 35 mm pełnoramkowy sensor co poprzednik, ale ma kilka usprawnień, które podnoszą jakość zdjęć wykonywanych przy słabym oświetleniu.

0

Ricoh uznał, że nadszedł już czas na następcę aparatu Pentax K-1 zaprezentowanego w 2016 roku. Firma zapowiedziała właśnie nową jego generację o nazwie Pentax K-1 Mark II, która doczekała się kilku usprawnień podnoszących funkcjonalność urządzenia.

Nowy model zaprojektowano z myślą o używaniu w bardzo różnych warunkach, dlatego jego kompaktowa obudowa została pokryta gumą, co zapewniło aparatowi odporność na warunki pogodowe. W jej wnętrzu znalazł się pełnoramkowy sensor 36,4 MP, wspierany przez procesor obrazu PRIME IV. Dzięki zwiększeniu czułości ISO do 819 2000, sprzęt dużo lepiej radzi sobie przy słabym oświetleniu, co pozwala wykonywać wówczas dużo lepsze zdjęcia.

Producent zastosował w nim także całkowicie nowy mechanizm redukcji wstrząsów Pixel Shift Resolution System II, który jest ulepszoną wersją rozwiązania stosowanego w poprzednim modelu, jeszcze lepiej stabilizującego aparat podczas wykonywania zdjęć. Współpracuje z nią również funkcja Dynamic Pixel Shift Resolution, umożliwiająca wykonywanie zdjęć w bardzo wysokiej rozdzielczości z użyciem statywu.

Inżynierowie producenta poczynili też kilka innych zmian, które zaowocowały lepszym nasyceniem kolorów oraz większą ilością szczegółów prezentowanych na wykonywanych zdjęciach. Prócz tego aparat ma 5-osiowy, nowy system redukcji wstrząsów i analizy sceny w czasie rzeczywistym, wbudowany GPS, możliwość nagrywania wideo w Full HD, funkcję HDR oraz moduł łączności WiFi.

Sprzęt oferuje także wizjer ze 100 proc. pokrycie pola widzenia oraz 3,2" wychylny ekran LDC. Jest przy tym bardzo trwały, gdyż producent szacuje, że migawka wytrzyma około 300 tys. aktywacji.

Pentax K-1 Mark II jest obecnie dostępny w przedsprzedaży na stronie producenta. Jego cenę ustalono na 2000 dolarów za samo body. Z obiektywem HD PENTAX-D FA 28-105mm F3.5-5.6 ED DC WR trzeba będzie zapłacić 2400 dolarów.

Pentax K-1 Mark II 1

Źródło: Ricoh-imaging.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.