Pentax KP APS-C: cyfrówka odporna na pogodę

Marek Cekaw
Pentax KP APS-C: cyfrówka odporna na pogodę

Firma Ricoh zaprezentowała nowy model aparatu cyfrowego Pentax KP APS-C. Produkt skierowany jest przede wszystkim dla użytkowników korzystających z aparatów podczas pracy w terenie. Dysponuje bowiem systemem przeciwwstrząsowym oraz obudową odporną na warunki pogodowe.

0

Aparaty fotograficzne to urządzenia o dość delikatnej konstrukcji, na które wpływ mają nie tylko warunki pogodowe, ale też niezbyt ostrożne traktowanie. Jeśli więc jesteśmy fotoreporterem pracującym w terenie, powinniśmy uważnie dobierać sprzęt pod kątem warunków, w jakich będzie użytkowany.

pentax-kp-1

Jednym słowem potrzebujemy wytrzymałego aparatu i taki zapewnia nam firma Ricoh, która pokazała właśnie najnowszą cyfrówkę Pentax KP APS-C. Model ten oferuje zbliżone funkcje do Pentaxa K-3, jednak został specjalnie wzmocniony, aby podołać trudnym warunkom pracy.

pentax-kp-2

Jest to więc pierwszy aparat w rodzinie APS-C, dysponujący pięcioosiowym systemem Shake Reduction II, który zajmuje się redukcją wstrząsów. Dodatkowo jego obudowa została odpowiednio uszczelniona, by zapewnić mu odporność na niesprzyjającą pogodę.

pentax-kp-3

Aparat dysponuje 24 Mpix sensorem CMOS, który jak zapewnia producent, świetnie spisuje się również w przypadku fotografowania obiektów przy szczególnie słabym oświetleniu. Jest to zasługa bardzo wysokiej czułości wynoszącej aż 819 200 ISO. Producent opcjonalnie zastosował także elektroniczną przesłonę, przydatną do robienia zdjęć seryjnych. Aparat nagrywa również filmy w rozdzielczości 1080p/30 klatek.

pentax-kp-4

Dla większej wygody użytkowania, Pentax KP dysponuje 3" ekranem LCD, który można uchylać, a także zdejmowanym uchwytem oraz możliwością personalizacji przycisków. Jest również lżejszy od poprzednika, co jednak odbyło się kosztem baterii. Na jednym ładowaniu wykonamy jedynie 390 zdjęć, zamiast 560 jak w modelu K-3. Opcjonalnym wyposażeniem jest natomiast moduł GPS, przydatny do fotografowania gwiazd.

pentax-kp-5

Pentax KP pojawi się na rynku już 23 lutego i w Wielkiej Brytanii będzie kosztował 1099 funtów.

pentax-kp-6

Źródło: Engadget.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.