Philips BDP7301: tani odtwarzacz Ultra HD Blu-ray

Marek Cekaw
Philips BDP7301: tani odtwarzacz Ultra HD Blu-ray

Pierwsze modele odtwarzaczy płyt Ultra HD Blu-ray są dość kosztownymi urządzeniami, jednak w miarę pojawiania się na rynku kolejnych modeli, ich ceny stają się coraz bardziej przystępne. Już w przyszłym miesiącu możemy spodziewać się premiery odtwarzacza Philips BDP7301, za którego trzeba będzie zapłacić około 400 dolarów.

0

Wprawdzie telewizory 4K są już od dawna dostępne w sprzedaży, to producenci sprzętu dość długo kazali nam czekać na możliwość oglądania w domowym zaciszu filmów w formacie Ultra HD Blu-ray. Jak na razie, na rynku amerykańskim jedynym urządzeniem, które to umożliwia, jest bardzo kosztowny Samsung UBD-K8500. Niebawem konsumenci otrzymają jednak alternatywę w postaci Philipsa BDP7301.

Philips+4K+UB1_1

Odtwarzacz dostępny będzie w dwóch wersjach wykończenia, mianowicie fortepianowej czerni oraz szczotkowanego aluminium i kosztować ma zaledwie 400 dolarów. Producent wyposażył go we wsparcie dla systemu HDR oraz drugie wyjście HDMI dla amplitunerów, które nie przepuszczają sygnału 4K.

Philips+4K+UB1_2

Odtwarzacz obsługuje również formaty Dolby TrueHD Audio and DTS-HD Master Audio i przepuszcza sygnał Dolby Atmos lub DTS:X. Specjalna aplikacja pozwala też strumieniować treści w 4K pochodzące z Netflixa oraz portalu YouTube.

Europejscy klienci oprócz wspomnianego Samsunga, mają jeszcze do wyboru odtwarzacz Panasonic DMP-UB900. Model ten dostępny jest jednak tylko na rynku brytyjskim i kosztuje aż 600 funtów, czyli sporo ponad 3 tysiące złotych.

Źródło: Engadget.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.