PiCO: inteligentny czujnik jakości powietrza

Marek Cekaw
PiCO: inteligentny czujnik jakości powietrza

W ostatnich czasach jakość powietrza, którym oddychamy stała się kluczową kwestią. Zaczynają więc powstawać urządzenia pozwalające je w łatwy sposób monitorować, a jednym z takich produktów jest PiCO.

0

PiCO to kieszonkowy, inteligentny czujnik jakości powietrza, który powie nam czy nadaje się ono do oddychania. Urządzenie jest nie tylko kompaktowe (jego wymiary to 48 x48 x18,5 mm), ale też bardzo funkcjonalne.

PiCO1

Na wyposażeniu produktu znajduje się szereg sensorów, które mierzą pełny zakres szkodliwych substancji, a dodatkowo dokonują pomiaru temperatury oraz wilgotności powietrza. Największą jego zaletą jest jednak współpraca z Alexą oraz IFTTT, co znacznie podnosi możliwości sensora. Może bowiem komunikować się z innym domowym sprzętem, więc gdy wykryje duże stężenie szkodliwych cząsteczek, aktywuje oczyszczacz powietrza lub klimatyzator.

PiCO2

Pomysłodawcy sensora zbierają na Indiegogo fundusze na rozpoczęcie produkcji. Urządzenie kosztować ma 99 dolarów i w sprzedaży pojawi się już w kwietniu tego roku.

Źródło: Indiegogo.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.