Pies też może sterować telewizorem

Marek Cekaw
Pies też może sterować telewizorem

Zwierzęta takie jak psy lub koty czasem lubią oglądać telewizję, szczególnie gdy pokazywani są inni przedstawiciele ich gatunku. Same nie potrafią jednak przełączać kanałów, więc skazane są na oglądanie tego co ustawi im właściciel. Wkrótce będą jednak mogły to robić, dzięki wysiłkom naukowca z Animal Computer Design.

0

Illyena Hirsky-Douglas, doktor Animal Computer Design pracująca na Uniwersytecie Centralnego Central Lancashire, wspólnie z firmą Wagg specjalizującą się w produkcji pożywienia dla zwierząt, opracowała pierwszy na świecie telewizyjny pilot przeznaczony dla psa. Inspiracją do stworzenia tego produktu były badania, które wykazują, że przeciętny pies każdego tygodnia spędza przed telewizorem średnio 9 godzin, więc dobrze byłoby, aby miał większą kontrolę nad tym co ogląda.

Sam pilot nie steruje funkcjami telewizora bezpośrednio. Komunikuje się bowiem z iPhonem wyposażonym w specjalną aplikację i dopiero w ten sposób odbiornikowi przekazywane są odpowiednie komendy.

Ze zrozumiałych względów gadżet jest sporych rozmiarów i dysponuje olbrzymimi przyciskami, dzięki którym pies z łatwością trafi w nie łapami. Specjalnie dobrano też kolorystykę kontrolera, stosując barwy błękitną oraz żółtą. To celowy zabieg, ponieważ psy nie widzą czerwonego oraz zielonego, natomiast ich oczy są wyczulone na żółty i niebieski.

pilot 1

Źródło: Damngeeky.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.