Pilot Apple TV dostępny na iPada

Marek Cekaw
Pilot Apple TV dostępny na iPada

Użytkownicy urządzenia Apple TV, mogą teraz kontrolować jego funkcje przy pomocy iPada. W iTunes App Store pojawiła się bowiem odpowiednia aplikacja, która zmienia tablet w bardzo funkcjonalny pilot.

0

Apple TV to urządzenie, które wprawdzie ma na wyposażeniu fabrycznego pilota, jednak z racji rozmiarów jest to akcesorium, które łatwo się gubi. Natomiast osoby starsze mają zwykle problem ze znalezieniem właściwych przycisków.

Apple pomyślało więc o takich użytkownikach i przygotowało im inną możliwość sterowania funkcjami Apple TV, która wykorzystuje iPada. Koncern ma już w swej ofercie aplikację zmieniającą iPhone'a w pilota do tego sprzętu, a teraz dostosował ją również do popularnego tabletu. Jego wyświetlacz zmienia się wówczas w wirtualne przyciski służące do sterowania poszczególnymi opcjami.

Dla wielu osób będzie to lepsze rozwiązanie, gdyż przyciski są spore, a więc doskonale je widać i łatwo w nie trafić. Oprócz wirtualnych przycisków, aplikacja oferuje także sporą pustą przestrzeń, która pełni funkcję gładzika. Plusem jest to, że przyciski są przesuwalne, więc można dopasować ich układ do indywidualnych potrzeb.

Producent twierdzi, że aplikacja dla iPada została lepiej dopasowana pod kątem potrzeb użytkowników. Wyposażono ją więc w rozszerzoną funkcję "Now Playing", która w przypadku muzyki dostarcza playlistę oraz teksty słuchanych piosenek. Ułatwia też dostęp do poszczególnych utworów.

Nowa aktualizacja pilota do Apple TV jest już dostępna w iTunes App Store.

apple-tv-ipad1

Źródło: Ubergizmo.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.