Pioneer NEX: multimedialne stacje z Android Auto i Apple CarPlay

Marek Cekaw
Pioneer NEX: multimedialne stacje z Android Auto i Apple CarPlay

Firma Pioneer zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży trzy nowe modele multimedialnych stacji do samochodów. We wszystkich produktach położono duży nacisk na współpracę z systemami Apple CarPlay oraz Android Auto, umożliwiając bezprzewodowe podłączenie smartfona.

0

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić jeżdżenie samochodem bez smartfona. Te popularne urządzenia przenośne oferują nam bowiem nie tylko możliwość komunikacji, ale także mapy GPS, a nawet słuchanie muzyki podczas jazdy. Nie wszystkie fabryczne systemy inforozrywki pozwalają jednak w pełni wykorzystać urządzenia mobilne. Producenci elektroniki użytkowej oferują więc stacje multimedialne oferujące szeroką funkcjonalność w tej materii.

Pioneer NEX1

Jednym z nich jest Pioneer, który zapowiedział właśnie trzy nowe stacje z rodziny NEX, w pełni współpracujące z systemami Apple CarPlay oraz Android Auto, umożliwiając bezprzewodowe podpięcie smartfona. To duże udogodnienie, gdyż większość takich stacji wymaga korzystania z kabla USB, co nie jest zbyt wygodnym rozwiązaniem.

Pioneer NEX2

Tymczasem model AVIC-W8400NEX, AVIC-W6400NEX i AVH-W4400NEX, mają wbudowane WiFi, a to znacznie ułatwia ich obsługę. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom, użytkownik będzie mógł z poziomu ekranu umieszczonego w desce rozdzielczej, sterować funkcjami swego telefonu, np. słuchać muzyki, korzystać z nawigacji itp. Ale nie tylko, gdyż można będzie kontrolować również nasz dom, np. oświetlenie, inteligentny termostat, zamki elektroniczne oraz wiele innych urządzeń.

Pioneer NEX3

Nowe modele stacji dokujących pojawią się w sprzedaży już wkrótce. Model AVH-W4400NEX kosztować ma 700 dolarów, AVIC-W6400NEX - 800 dolarów, natomiast najwięcej, bo aż 1200 dolarów zapłacimy za AVIC-W8400NEX.

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.