Pioneer VSX-531D: amplituner z tunerem DAB

Marek Cekaw
Pioneer VSX-531D: amplituner z tunerem DAB

Firma Pioneer wprowadza do sprzedaży nowy, podstawowy model amplitunera przeznaczonego do współpracy z domowymi zestawami kina domowego. VSX-531D jest ulepszoną wersją modelu VSX-531, wyposażoną w cyfrowe radio działające w standardzie DAB i DAB+.

0

Norwegia jest pierwszym krajem, w którym wyłączono radio FM i przestawiono się w całości na cyfrowy format nadawania. Nie można wykluczyć, że inne państwa również zdecydują się w niedalekiej przyszłości na podobny krok, więc warto już teraz pomyśleć o zakupie nowego sprzętu, który po takiej zmianie pozwoli nam nadal słuchać ulubionych rozgłośni.

Firma Pioneer oferuje więc nowy model amplitunera VSX-531D. Jest to nowsza wersja modelu VSX-531, wzbogacona o cyfrowy tuner radiowy odbierający sygnał w standardzie DAB i DAB+. Amplituner oferuje dźwięk 5.1-kanałowy, zapewniając 130 W mocy na każdy kanał przy impedancji wynoszącej 6 ohm.

Wyposażono go również we wsparcie dla standardów Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio, dzięki którym filmy oglądane na płytach Blu-ray brzmią dokładnie jak tak chcieli inżynierowie dźwięku pracujących nad ich ścieżką audio. Znajdziemy w nim także wsparcie dla Ultra HD, HDR oraz HDCP 2.2 video pass-through. Producent zadbał również o Bluetooth, które pozwala streamować muzykę ze smartfonów oraz tabletów.

Pioneer VSX-531D kosztuje nieco więcej niż standardowa wersja tego amplitunera i na polskim rynku trzeba za niego zapłacić około 1600 zł.

pioneer_vsx-531d_1

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.