Pioneer XN-P02DAB: kompaktowa wieża z sieciowym odtwarzaczem

Marek Cekaw
Pioneer XN-P02DAB: kompaktowa wieża z sieciowym odtwarzaczem

Pioneer wzbogacił swą ofertę kompaktowych zestawów hi-fi o dwuelementowy model XN-P02DAB. Zestaw składa się z amplitunera SX-P01 oraz odtwarzacza sieciowego N-P01 wyposażonego we wsparcie dla najpopularniejszych technologii.

0

Amplituner SX-P01 legitymuje się mocą 2x75 W i został zaprojektowany do tego aby dostarczać dźwięk o jakości porównywalnej z profesjonalnymi zestawami audio znacznie wyższej klasy. Producent zainstalował w nim źródło mocy oddzielone od pozostałych komponentów eliminując w ten sposób ryzyko powstawania zakłóceń, a także wyposażył go w przedwzmacniacz oraz szeroką gamę wejść i wyjść.
W standardowej wersji sprzęt ma tuner FM, lecz opcjonalnie można zamówić wariant dysponujący tunerem DAB+, zapewniającym dostęp do rozgłośni radiowych nadawanych w systemie cyfrowym.

Sieciowy odtwarzacz N-P01 jest w stanie odbierać muzykę transmitowaną z różnych źródeł, takich jak pecet, Mac oraz inne urządzenia zarówno poprzez WiFi, jak i poprzez połączenie przewodowe. Natomiast technologia Bluetooth zapewnia współpracę z urządzeniami mobilnymi.

Odtwarzacz wspiera kodeki aptX, jak również technologie Apple AirPlay oraz DLNA. Zapewnia też dostęp do internetowych rozgłośni vTuner oraz usługi Spotify. Odtwarza ponadto muzykę w formatach wysokiej rozdzielczości, takich jak FLAC, ALAC oraz DSD (2,8 GHz). Znajdziemy w nim też wbudowany przetwornik analogowo-cyfrowy 192 KHz/32-bity, a jego funkcjami możemy sterować za pośrednictwem specjalnej aplikacji ControlApp, dostępnej na platformy iOS oraz Android.

pioneerXNP02DABK_1

Oba komponenty zestawu współpracują z parą dwudrożnych głośników o wysokości 12 cm, wyposażonych w bass reflex oraz woofer z kopułką z włókna szklanego, a także 25 mm tweeter.

pioneerXNP02DABK_2

System można kupić w dowolnej konfiguracji. Pełen zestaw składający się z amplitunera, odtwarzacza oraz głośników kosztuje 749 funtów. Same głośniki kosztują 349 funtów, natomiast sieciowy odtwarzacz N-P01, to wydatek 349 funtów.

pioneerXNP02DABK_3

Źródło: Pioneer.eu

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.