Pioneer pokazał parę nowych amplitunerów

Marek Cekaw
Pioneer pokazał parę nowych amplitunerów

Japońska firma Pioneer zaprezentowała dwa zupełnie nowe amplitunery do kina domowego. Modele VSX-LX303 oraz VSX-LX503 są sprzętem 9.2-kanalowym, a w sklepach będzie je można znaleźć już od przyszłego miesiąca.

0

Pioneer wzbogacił swą ofertę sprzętu do kina domowego, skierowaną do osób, które chcą mieć dźwięk przestrzenny najwyższej jakości. Nowe produkty są w systemie 9.2-kanałowym i obsługują najnowsze standardy, oferując możliwość stworzenia zestawu audio otaczającego użytkownika dźwiękiem z niemal każdej strony.

Pierwszym z nowych modeli jest VSX-LX303, który będzie oferowany w cenie 800 funtów. Amplituner obsługuje ścieżkę dźwiękową w formacie Dolby Atmos oraz DTS:X w konfiguracjach 5.2.4 lub 7.2.2. Na każdy kanał, przy impedancji wynoszącej 6 Ohm, wysyłana jest moc 170 W. Model ten dysponuje także sześcioma wejściami HDMI umieszczonymi na tylnym panelu, kompatybilnymi z 4K, HDR10 oraz Dolby Vision. Jest także kilka wejść oraz parę wyjść HDMI oraz dwa wejścia cyfrowo-optyczne, cyfrowe coaxialne oraz przedwzmacniacz. Dopełnieniem zestawu są wejścia wideo typu component oraz composite.

Pioneer1

Na pokładzie urządzenia znajdziemy także Chromecasta oraz DTS Play-Fi, umożliwiające streaming muzyki. Nie zapomniano też o Bluetooth, a dzięki firmowemu DAC, obsługiwane są pliki wysokiej rozdzielczości do 32-bitów/384 kHz. Oczywiście jest również dostęp do muzycznych serwisów Spotify, Deezer, Tidal, Amazon Music oraz internetowego radia TuneIn.

Pioneer2

Model VSX-LX503 jest nieco droższy, gdyż kosztować ma 999 funtów. Oferuje praktycznie to samo co poprzednik, jednak ma 180 W mocy na kanał, zaś obsługa formatów audio wysokiej rozdzielczości została rozszerzona na Direct DSD 11.2. Jest też certyfikat dla Apple AirPlay.

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.