Podłogowe głośniki Fluance XL5F

Marek Cekaw
Podłogowe głośniki Fluance XL5F

Amerykańska firma Fluance rozszerza linię głośników z rodziny Reference Series o kolejny model. Jest to zestaw podłogowych, trójdrożnych kolumn głośnikowych XL5F, wyposażony w neodymowe przetworniki oraz generujący maksymalną moc muzyczną na poziomie 200 W.

0

Wprawdzie teraz popularne są soundbary ze względu na swą uniwersalność, ale jeśli ktoś woli słuchać wyłącznie muzyki w formacie stereo, najczęściej wybiera dobrej klasy kolumny podłogowe. Takie też oferuje firma Fluance, a jej najnowszy produkt to model XL5F, należący do wielokrotnie nagradzanej rodziny Reference Series.

Fluance XL5F 1

Ten trójdrożny zestaw wyposażono w doskonale zestrojone przetworniki, zapewniające czysty i bogaty w detale dźwięk. Na wyposażeniu kolumny znajduje się 1" neodymowy głośnik wysokotonowy z jedwabną kopułką, chłodzony cieczą magnetyczną. Emisją środkowego pasma zajmuje się 5" głośnik szerokopasmowy, zaś tony niskie zapewnia 6,5" woofer. Pasmo przenoszenia głośnika wynosi od 45 Hz do 20 kHz, impedancja 8 Ohm, czułość 88 dB, natomiast moc muzyczna wynosi od 40 do 200 W.

Fluance XL5F 2

Wszystkie podzespoły zostały zamknięte w obudowie z wysokiej klasy płyty MDF, a producent zadbał dodatkowo o wyeliminowanie rezonansu, który mógłby wprowadzić zniekształcenia do emitowanego dźwięku.

Głośniki Fluance XL5F kosztują 399,99 dolarów za parę i można je dostać na stronie producenta.

Źródło: Fluance.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.