Polaroid Hoop: kamera monitoringu

Marek Cekaw
Polaroid Hoop: kamera monitoringu

Polaroid, znany producent aparatów fotograficznych, wkracza na zupełnie nową dla siebie gałąź rynku. Firma przedstawiła niedawno swą pierwszą kamerę monitoringu o nazwie Hoop. Model wyposażony w WiFi, rejestruje obraz w rozdzielczości 1080p i może je przechowywać w chmurze.

0

Ochrona mienia staje się coraz kosztowniejsza, więc przedsiębiorcy oraz prywatni użytkownicy przesiadają się na monitoring elektroniczny, instalując różnego rodzaju systemy wspierane przez kamery dozorowe. Jeden z najnowszych modeli takich kamer, zaprezentował niedawno Polaroid, którego znamy z aparatów fotograficznych.

Pierwsza kamera monitoringu tej firmy nazywa się Hoop i charakteryzuje się bardzo minimalistycznym wzornictwem oraz wygodną i prostą instalacją. Kamera ma 140 stopniowy kat widzenia i rejestruje obraz w rozdzielczości 1080p. Jej konstrukcja została dobrze przemyślana, więc można ją ustawić na stoliku lub szafce, albo zainstalować na ścianie, czy też suficie.

Zaletą jest to, że kamera nie wymaga podłączenia do sieci elektrycznej, choć można to zrobić. Producent wyposażył ją nie tylko w WiFi, ale też we własny pakiet baterii, co znacznie zwiększa możliwości instalacji sprzętu. Dzięki temu można ją bowiem umieścić dosłownie wszędzie.

Hoop zostało wyposażone w dedykowaną aplikację na platformy iOS oraz Android, służącą do sterowania funkcjami. Przy jej pomocy użytkownik może skonfigurować kamerę i zdalnie monitorować to co dzieje się w domu. Oczywiście producent zadbał o prywatność, więc strumień wideo jest odpowiednio chroniony przez niepowołanym dostępem.

Aplikacja pozwala m.in. grupować kamery i przypisywać je do określonych obszarów domu, a także ustawić harmonogram ich pracy, wyznaczając godziny, w których będą rejestrować obraz. Możliwe jest również ustawienie parametrów, by sprzęt zaczął nagrywać, gdy w określonym obszarze zarejestrowane zostaną jakieś zmiany, np. otwarte drzwi. Wówczas Hoop wyśle na smartfona powiadomienie. Nagrania kamery mogą być zapisywane na karcie microSD lub w chmurze.

Polaroid Hoop w sprzedaży pojawi się już tej wiosny i będzie kosztować 199,99 dolarów.

Hoop1

Źródło: Polaroid.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.