Poręczny odkurzacz z oczyszczaczem powietrza

Marek Cekaw
Poręczny odkurzacz z oczyszczaczem powietrza

Firma Housmile opracowała nowatorski odkurzacz, który spodoba się przede wszystkim alergikom. Urządzenie nie tylko dokładnie posprząta nam podłogi, ale też zabije roztocza oraz inne mikroorganizmy znajdujące się w naszym domu.

0

Odkurzacze używane w naszych mieszkaniach, wprawdzie potrafią doskonale posprzątać brud znajdujący się na podłogach, to jednak jest to ich jedyna funkcja. Tymczasem w pomieszczeniach znajduje się mnóstwo niewidocznego zagrożenia w postaci roztoczy, mikroorganizmów oraz bakterii, które mogą nam szkodzić.

Housmile 1

Dotychczas tym problemem zajmowały się oczyszczacze powietrza, ale teraz powstał odkurzacz, który również ma taką funkcję. Opracowała go firma Housmile i jest to kompaktowy, ręczny odkurzacz do mebli, oferujący dodatkowe możliwości. Producent wyposażył go w efektywną szczotkę obracającą się z prędkością 6000 obr/min oraz mocny silnik o dużej mocy, który wciąga śmieci oraz roztocza.

Bakterie wciągane przez odkurzacz, przechodzą następnie przez filtr HEPA oraz specjalną tubę, w której znajduje się lampa UV. Dzięki połączeniu światła UV z gorącym powietrzem o temperaturze 65 stopni Celsjusza, sprzęt zabija niemal 99,7 proc. wszystkich drobnoustrojów, wypuszczając powietrze całkowicie wolne od zagrożeń. Dodatkowym wyposażeniem jest także filtr z aktywnego węgla, który podnosi efektywność blokowania zanieczyszczeń.

Housmile 2

Odkurzacz jest stosunkowo lekki, waży tylko 2 kg i dysponuje 200 ml pojemnikiem na brud, który wystarczy po zakończonej pracy opóźnić do śmietnika. Sprzęt dostępny jest w cenie 96,99 dolarów. Pakiet dwóch zapasowych filtrów kosztuje natomiast 12,99 dolarów.

Źródło: 7gadgets.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.