Pozytywnie zjonizowane produkty firmy Sharp

Marek Kowalski
Pozytywnie zjonizowane produkty firmy Sharp

Dzięki zorganizowanemu przez polski oddział firmy Sharp spotkaniu prasowemu mieliśmy okazję poznać najnowsze produkty japońskiego producenta w branży AGD. Co nowego trafiło do oferty? Jakie są najważniejsze cechy charakterystyczne nowych produktów? Odpowiedź na te pytania zawarliśmy w niniejszej relacji.

0

Sharp to bezdyskusyjny światowy potentat w branży elektroniki użytkowej i sprzętu AGD. Firma założona aż 101 lat temu przez Tokuji Hayakawę ma również swoją filię w naszym kraju. Biorąc pod uwagę szerokie spektrum urządzeń znajdujących się w ofercie japońskiego producenta nie mogliśmy pominąć okazji zapoznania się z najnowszymi urządzeniami.

Na zorganizowanym w warszawskiej siedzibie firmy spotkaniu prasowym zaprezentowano dość szeroki wachlarz urządzeń: były lodówki, kuchenki mikrofalowe (choć w przypadku niektórych urządzeń właściwsze byłoby użycie nazwy wielofunkcyjne piekarniki z funkcją mikrofali), nawilżacze i odświeżacze powietrza czy lodówki. Cechą charakterystyczną łączącą te wszystkie urządzenia była technologia Plasmacluster - rozwiązanie opatentowane przez japońskiego producenta (warte osobnego przedstawienia w postaci odrębnego tekstu, nad którym już pracujemy), polegające na wyposażeniu urządzeń z wymienionych wyżej kategorii w specjalny emiter jonów (zarówno dodatnich jak i ujemnych, w mniej więcej równym stosunku) neutralizujący zapachy, roztocza, pyłki i inne, unoszące się w powietrzu alergeny oraz zarodniki powodujące nie tylko cierpienie alergików, ale i np. szybsze psucie się żywności.

Jedną z kategorii produktów, które prezentowano na spotkaniu były lodówki. Mogliśmy zobaczyć 5 spośród kilkudziesięciu aktualnie znajdujących się w ofercie firmy lodówek, z czego dwie zasługują na szczególną wzmiankę.

Spotkanie prasowe Sharp

Spotkanie prasowe Sharp

Pierwsza z nich to imponujących gabarytów lodówka typu french-door, model Sharp SJ-FS810V-BK o pojemności aż 600 litrów (netto), z daleka przykuwająca wzrok nieszablonowym wzornictwem i wykończeniem z czarnego szkła i charakterystycznym, nastrojowym podświetleniem. Urządzenie to wyposażono w ciekawie rozwiązany moduł kostkarki. Zamiast często stosowanego w innych modelach lodówek niewymiennego pojemnika z wodą znajdującego się w drzwiach zamrażalnika, Sharp zdecydował się na umieszczenie zasobnika z wodą w... chłodziarce, proces zamrażania, zachodzi dosłownie w części oddzielającej chłodziarkę (na górze) od zamrażalnika, a do zamrażalnika trafiają już gotowe kostki lodu. Sprzęt charakteryzuje się klasą energetyczną A+. Więcej o nim z pewnością napiszemy podczas dokładnych testów redakcyjnych tego modelu.

Spotkanie prasowe Sharp

Spotkanie prasowe Sharp

Druga z interesujących nas lodówek to na pierwszy rzut oka, co prawda ciekawie wykończona i charakteryzująca się zgrabną stylistyką, ale jednak "standardowa" lodówka dwudrzwiowa z umieszczoną w górnej części komorą chłodziarki. Słowo "standard" szybko jednak należy wykreślić z zasobu, którymi moglibyśmy określić ten model, ponieważ lodówkę Sharp SJ-RP320T wyposażono w tzw. system Swing Door, czyli możliwość otwierania drzwi zamrażalnika oraz chłodziarki w obie strony - bez potrzeby przekładania zawiasów czy jakichkolwiek manipulacji przy drzwiczkach.

Spotkanie prasowe Sharp

Spotkanie prasowe Sharp

Następną z prezentowanych kategorii były oczyszczacze powietrza i klimatyzatory. Urządzenie widoczne na powyższych zdjęciach należy do tej pierwszej grupy. Model Sharp KC-A40EU-W, to oczyszczacz wyposażony oczywiście w prezentowany system jonizacji Plasmacluster, oferujący również funkcję nawilżania. Sprzęt wyposażono dodatkowo w zestaw filtrów (HEPA, węglowy) pomagający zachować powietrze świeże i czyste. Widoczny na fotografii model powinien zapewnić skuteczne odświeżenie pomieszczeń o powierzchni do ok. 26 metrów kwadratowych. Oprócz tego pokazywany był również bardzo podobnie wykonany model Sharp KC-A60EU-W, różniący się nieco gabarytami (większy) i wydajnością. Według słów przedstawiciela producenta jest skuteczny w pomieszczeniach o metrażu nie przekraczającym 60 metrów kwadratowych.

Spotkanie prasowe Sharp

Oprócz jonizujących odświeżaczy powietrza odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu, w którym zorganizowano spotkanie zapewniały przenośne klimatyzatory Sharp, a wśród nich widoczny na powyższym zdjęciu model Sharp CVP10CR będący nowością w ofercie firmy. Również w tym przypadku (jak i w pozostałych urządzeniach) stosowana jest antyalergiczna i oczyszczająca powietrze technologia Plasmacluster. Cechą zwracającą uwagę była głośność (czy też raczej jej brak) klimatyzatora podczas pracy.

Sharp

Sharp

Na koniec przyjrzeliśmy się jeszcze prezentowanym kuchenkom mikrofalowym, wśród których nowością był m.in. widoczny na zdjęciu model Sharp R-60ST-E. Kuchenka ta, oprócz podstawowej funkcji podgrzewania za pomocą mikrofal wyposażona jest w funkcję grilla, oprócz tego użytkownik ma również możliwość skorzystania z trybów kombinowanych.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.