Prace nad obiektywem AF-S NIKKOR 500mm f/5.6E PF ED VR

Jakub Kornacki
Prace nad obiektywem AF-S NIKKOR 500mm f/5.6E PF ED VR

Marka Nikon poinformowała, iż rozpoczęła prace nad stworzeniem nowego teleobiektywu stałoogniskowego AF-S NIKKOR 500mm f/5.6E PF ED VR. Urządzenie ma być przeznaczone do współpracy z lustrzankami cyfrowymi Nikon formatu FX.

0

Obiektyw AF-S NIKKOR 500mm f/5.6E PF ED VR będzie charakteryzował się mniejszą wagą oraz krótszym korpusem w porównaniu do innych modeli obiektywów producenta o tej samej ogniskowej. To wszystko można było uzyskać za sprawą takiego samego typu soczewki Fresnela (PF) jak w obiektywie AF-S NIKKOR 300mm f/4E PF ED VR, który miał swoją premierę w styczniu 2015 r.

Soczewka Fresnela (PF) opracowana przez firmę Nikon połączona z soczewką ze zwykłego szkła optycznego, niezwykle skutecznie eliminuje aberrację chromatyczną. Jej użycie pozwala znacznie ograniczyć rozmiar i masę obiektywu poprzez zmniejszenie liczby soczewek w układzie optycznym. Najnowszy teleobiektyw wyróżnia się zwartą konstrukcją oraz poręcznym, ergonomicznym kształtem. Urządzenie bardzo dobrze sprawdzi się w zróżnicowanej fotografii. 

Producent nie chce jak na razie podawać więcej dodatkowych informacji. Premiera AF-S NIKKOR 500mm f/5.6E PF ED VR planowana jest jeszcze w tym roku.

Obiektywy Nikon w promocyjnych cenach znajdziesz tutaj.

Źródło: Nikon, AGDLab.pl.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.