Pralka z szóstym zmysłem

Damian Jaroszewski
Pralka z szóstym zmysłem

Firma Whirpool zapewnia, że jej nowa pralka gwarantuje długotrwałą ochronę kolorów i włókien tkanin. Jest to możliwe dzięki połączeniu trzech elementów - technologii 6th Sense Colours, funkcji Kolorowe 15 stopni Celsjusza oraz technologii Wave Motion.

2

Technologia Whirlpool Wave Motion polega na wykorzystaniu systemu asymetrycznych ruchów bębna, które mają powodować dokładne rozprowadzenie włókien tkaniny i wchłonięcie środka piorącego. Wraz z funkcją Kolorowe 15°C, przy którym temperatura prania może zostać zredukowana do minimum, zachowana jest taka sama wydajność czyszczenia, jak przy praniu w temperaturze 40°C . Jest to nowy, opracowany przez firmę Whirpool sposób na zapewnienie długotrwałej ochrony kolorów oraz dbałości o włókna materiałów, co podobno potwierdziły testy prowadzone przez Niemiecki Instytut Badawczy WFK .
Dla uzyskania jeszcze lepszych rezultatów, funkcja Kolorowe 15°C współpracuje z programami 6TH SENSE COLOURS. Każdy z tych programów optymalizuje wydajność prania dla określonego zestawu kolorów, złożonych z wybranych typów tkanin:
- Program Ciemne kolory chroni czarne i ciemne ubrania przed wyblaknięciem,
- Program Jasne kolory służy do prania jasnych, niefarbujących kolorowych ubrań,
- Program Mieszane kolory nadaje się do prania różnokolorowych tkaniny.
Poza tym pralka Whirpool uzyskała klasę energetyczną A+++. Oznacza to, że powinna zużywać do 30% mniej energii niż konkurencyjne urządzenie klasy A. Producent zapewnia także, że technologia Szósty Zmysł rozpoznaje wagę wsadu i automatycznie dostosowuje pobór wody. W połączeniu z funkcją Kolorowe 15°C ma to sprawiać, że przy programie mieszanym oszczędza się do 70% energii, a przy programach dla kolorów ciemnych i jasnych - do 85%.
Z kolei jeśli po zakończeniu cyklu prania ubrania nie zostały wyjęte z bębna, funkcja odświeżania - dzięki cyklicznym obrotom bębna - ogranicza powstanie nieprzyjemnych zapachów. Cykl odświeżania rozpoczyna się godzinę po zakończeniu cyklu prania i zapewnia cykliczne obroty bębna w odstępach co 7 minut przez maksymalnie 11 godzin.
Cena pralki nie została podana.

Waszym zdaniem

olatyb00

Oglądałam model AWSP 63013P z taką technologią, ale ładowaną od frontu. Z tego co mówił sprzedawca, to pralka z nowej serii pralek compactowych. Miała trochę mniejsze wymiary niż standardowa pralka, choć była pojemna na 6 kil. Kosztowała niecałe 1100 zł.

ada.iks00

Myślę że taka pralka z 6-tym zmysłem to bardzo dobry wybór, ma dużo praktycznych ;programów, widać że postawiono na ochronę ubrań i kolorów (patrz np. Kolorowe 15), a ceny tez są bardzo przystępne.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.