Pralko-szuszarki AEG ÖkoKombi Plus

Marek Cekaw
Pralko-szuszarki AEG ÖkoKombi Plus

Firma AEG uzupełnia ofertę swych produktów o pierwszą pralko-suszarkę wyposażoną w technologię pompy cieplnej, jak również zupełnie nową pralkę. OKOKombi Plus to jak zapewnia producet, jedno z najwydajniejszych tego typu urządzeń na rynku.

0

Inżynierom AEG projektującym OKOKombi Plus przyświecało zbudowanie sprzętu, który byłby bardzo efektywny w kwestii zużycia energii elektrycznej. Urządzenie potrzebuje więc aż o 40 procent mniej prądu w porównaniu do sprzętu z certyfikatem A, co przekłada się na roczne oszczędności w kwocie niemalże 400 złotych.

Oprócz tego, że produkt jest oszczędny, jest także bardzo funkcjonalny. W przypadku suszenia do bębna możemy załadować aż 9 kilogramów ubrań, zaś o ich bezpieczeństwo zadba system Protex Soft. Dzięki niewielkim okrągłym otworom w bębnie, nawet delikatne materiały, takie jak jedwab oraz wełna, traktowane są z należytą ostrożnością.

Technologia pompy cieplnej umożliwia suszenie w temperaturze około 70 stopni Celsjusza, a więc znacznie niższej w porównaniu do konwencjonalnych suszarek używających technologii kondensacji. Proces suszenia trwa wprawdzie nieco dłużej, lecz za to ubrania traktowane są z najwyższą delikatnością, zaś niższa temperatura zmniejsza ryzyko kurczenia się materiału. Suszarka posiada także kilka programów parowych, dzięki czemu unika się zagnieceń i prasowanie ubrań staje się znacznie łatwiejsze.

Jeśli chodzi o pranie, to w jednym cyklu urządzenie może wyprać i wysuszyć do 6 kilogramów ubrań. Wystarczy tylko na początku cyklu prania uruchomić także program suszenia, który aktywuje się automatycznie w momencie gdy pralka zakończy pracę.

AEG ÖkoKombi Plus L99695HWD dostępne jest w cenie 1300 funtów.

Oprócz pralko-suszarki, AEG oferuje także samą pralkę L89499FL ÖKOMix. Urządzenie o klasie energetycznej A+++ zużywa o połowę mniej energii od tradycyjnych pralek, a dzięki technologii Pre-Mixing oraz napędowi ÖKO Inverter Permanent Magnet, możemy wyprać jednorazowo 9 kilogramów ubrań, w tym również najdelikatniejsze tkaniny jak kaszmir oraz jedwab.

Wspominana wcześniej technologia Pre-Mixing to rozwiązanie, dzięki któremu do wody najpierw dodawany jest detergent, co tworzy skoncentrowaną zawiesinę piorącą. Następnie specjalne dysze AEG DirectSpray, wtłaczają ją do samego środka prania, gdzie proszek zaczyna natychmiast działać. Producent zapewnia, że dzięki takiemu rozwiązaniu proces prania jest delikatniejszy i już przy 30 stopniach Celsjusza tak samo efektywny jak przy 40 stopniach.

Pralka posiada 16 programów piorących, sterowanie z ekranem dotykowym LogicControl, a także obudowę wykonaną z wysokiej jakości stali nierdzewnej, pokrytej specjalną powłoką zapobiegającą powstawaniu odcisków palców. Produkt kosztuje 800 funtów.

aeg-okokombi-washer-dryer1

Źródło: Aeg.co.uk

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.