Prysznic Hamwells e-Shower obniży rachunki za wodę i prąd

Marek Cekaw
Prysznic Hamwells e-Shower obniży rachunki za wodę i prąd

Podczas 10-minutowego prysznica zużywamy około 100 litrów wody. Wprawdzie to znacznie mniej, niż podczas kąpieli w wannie, ale dla wielu takie zużycie nadal może być nie do przyjęcia. Istnieje jednak sposób, by je zmniejszyć, a umożliwia to nowy prysznic e-Shower firmy Hamwells.

0

e-Shower to prysznic o ultra nowoczesnej stylistyce, wygodny w użyciu oraz wyposażony w funkcję samoczynnego czyszczenia, co bez wątpienia ucieszy osoby zajmujące się czyszczeniem łazienki. Największą jego zaletą jest jednak redukcja zużycia wody oraz energii elektrycznej, jeśli wykorzystujemy ją do podgrzewania wody w naszym domu. Producent twierdzi, że prysznic pozwoli zredukować zużycie wody aż o 90 procent, natomiast energii o 80 procent.

Hamwells e-Shower 1

W jaki sposób jest to realizowane? Poprzez specjalny system odzyskiwania ciepła oraz wody. Zużywana woda nie spływa do odpływu, jak w przypadku tradycyjnych pryszniców, lecz do specjalnego zbiornika, gdzie jest filtrowana, a następnie ponownie wykorzystywana do mycia. Konstruktorzy twierdzą, że wodę można wykorzystać w ten sposób aż siedem razy, zanim trzeba będzie się jej pozbyć. Zbiornik jest oczywiście izolowany, więc woda przez dłuższy czas pozostaje ciepła.

Hamwells e-Shower 2

e-Shower wyposażono także w kilka trybów pracy. Klasyczny zużywa do 7 litrów wody na minutę, natomiast w przypadku trybu odświeżającego, zużywane jest tylko 1,5-litra na minutę, ponieważ woda wówczas płynie w obiegu zamkniętym.

Hamwells e-Shower 3

Prysznic ma także wbudowane WiFi, więc łączy się ze smartfonem na platformie iOS oraz Android, przesyłając dane pozwalające śledzić zużycie wody. Ma też wbudowane głośniki, więc może odtwarzać muzykę umilając w ten sposób kąpiel.

e-Shower do sprzedaży trafi już w lipcu tego roku i będzie kosztować 2950 euro.

Źródło: Hamwells.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.