Przenośny głośnik zasilany przez słońce

Damian Jaroszewski
Przenośny głośnik zasilany przez słońce

Nie słabnie moda na bezprzewodowe głośniki. Jednak firma Clarion zaprezentowała tego typu urządzenie, które zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji. Model ZP1 jest bowiem zasilany przez słońce.

0

Clarion ZP1 to pierwszy na świecie głośnik przenośny, który został wyposażony w panele słoneczne, dzięki którym może być zasilany. Z odtwarzaczami łączy się z wykorzystaniem technologii Bluetooth. Może współpracować praktycznie z każdym sprzętem multimedialnym, który ma moduł niebieskiego zęba. Mogą to być odtwarzacze MP3/MP4, smartfony, czy też tablety.

ZP1 oferuje trzy głośniki o średnicy 32 mm każdy. Ich łączna moc to około 4,2 W. Wbudowana bateria powinna wystarczyć na około 30 godzin słuchania muzyki. Jej ładowanie, przy pomocy energii słonecznej, ma trwać mniej więcej 5 godzin. Tym samym urządzenie można wystawić na dworze i nie powinno się rozładować (o ile dzień będzie słoneczny).

Clarion ZP1

Clarion ZP1

Gadżet ma wymiary 192 x 115 x 39 mm i waży 550 gramów. Do sprzedaży ma trafić w grudniu. Jego cena nie jest jeszcze znana

źródło: Techfresh

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.