Przetwornik cyfrowo-analogowy Hegel HD25

Michał Wójcik
Przetwornik cyfrowo-analogowy Hegel HD25

Hegel zaprezentował przetwornik cyfrowo – analogowy HD25. Model, dzięki wejściom cyfrowym i dwóm analogowym umożliwia współpracę z komputerami, odtwarzaczami sieciowymi, telewizorami, czy tabletami poprawiając ich brzmienie.
Urządzenie oferuje wbudowany przedwzmacniacz, umożliwiający łatwą integrację modelu z kolumnami aktywnymi lub wzmacniaczami słuchawkowymi.

0

Jeśli chcemy natomiast, użyć modelu we współpracy z komputerem, wystarczy wpiąć kabel USB. Żeby osiągnąć dźwięk o wysokiej jakości, należy przełączyć przełącznik na tylnej ściance i zainstalować sterownik.

Urządzenie w swojej konstrukcji, ma wiele zapożyczeń technologicznych rozwiązań, stosowanych w innych produktach Hegla. Dajmy na to chociażby tranzystory krzemowo-germanowe, dzięki którym dźwięk staję się bardziej naturalny i przyjemny. Ponadto inżynierowie projektujący przedwzmacniacz, aby ograniczyć i zminimalizować wpływ jakości kabli cyfrowych zdecydowali się na to, żeby wszystkie wejścia w HD25 były separowane galwanicznie i zoptymalizowane impedancyjnie.

Dane techniczne:

- Rozdzielczość przetwornika: 32 bity/ 192 kHz, wielopoziomowy sigma-delta
- Poziom sygnału przy 0 dBFS: 2,5 V RMS
- Wejścia cyfrowe: 1 * USB, 2 * koaksjalne i 1 * optyczne SPDIF
- Wyjścia analogowe: 1 para RCA niezbalansowane i 1 para XLR zbalansowane
- Pasmo przenoszenia: 0 Hz do 50 kHz
- Poziom szumów: -145 dB
- Zniekształcenia: 0,0006%
- Zasilanie: wbudowany transformator toroidalny, pojemność filtrująca 30000 uF
- Wymiary: 6cm * 21cm * 26 cm (W*S*G); 3,5 kg

Źródło: Hegel

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.