Q Acoustics Q3000i: nowa rodzina głośników do kina domowego

Marek Cekaw
Q Acoustics Q3000i: nowa rodzina głośników do kina domowego

Firma Q Acoustics zapowiedziała nową rodzinę głośników przeznaczonych do kina domowego. Seria Q3000i jest następcą serii Q3000 z 2014 roku i składa się z pięciu modeli, które zapewnią nam kinowe wrażenia podczas oglądania filmów w naszym salonie.

0

Nowa rodzina składa się z podłogowego modelu 3050i, centralnego głośnika 3090i (649 funtów), dwóch półkowych modeli 3010i (199 funtów) oraz 3020i (249 funtów), a także subwoofera Q 3060S. Wszystkie produkty brytyjskiej marki zostały wyposażone w nowoczesne podzespoły, a ich konstrukcję dopracowano w celu zapewnienia najlepszego brzmienia.

Wszystkie modele dysponują 20 mm tweeterem z miękką kopułką, który jest oddzielony od przegrody specjalnym systemem zawieszenia, izolującym go od wibracji generowanych przez subwoofer. Natomiast głośnik średnio/nisko tonowy, w zależności od modelu ma wymiary od 10 do 20 cm.

Q Acoustics2

Producent zadbał także o sztywność obudowy, wzmacniając ją w strategicznych miejscach, a także wygłuszając, by wyeliminować niepożądane wibracje. Narożniki obudów również zostały wewnętrznie usztywnione, zaś zastosowana przegroda ma większą gęstość, by zapewnić lepsze wsparcie dla głośnika wysokotonowego oraz średnio i niskotonowego. Dla dodatkowego zwiększenia strukturalnej integralności, gniazda do podłączenia przewodów wkomponowano w obudowę.

Q Acoustics3

W podłogowych modelach 3050i zastosowano technologię HPE, która polega na wypełnieniu tuby materiałami tłumiącymi, absorbującymi energię i zmniejszającym rezonans. Natomiast 150 W subwoofer jest najcieńszy ze wszystkich opracowanych przez tę firmę, a dla lepszego efektu dysponuje magnetyczną pokrywą, która skrywa pokrętła sterujące oraz złącza.

Głośniki wykończone są w kolorze czarnym lub białym na wysoki połysk. Do wyboru są jeszcze cztery inne warianty wykończenia oferowane w tej samej cenie. Dodatkowo użytkownik może dokupić podstawki lub uchwyty do zamocowania na ścianie.

Nowe modele głośników Q Acoustics 3000i pojawią się w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu.

Q Acoustics1

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.