QooCam Mini: kompaktowa kamera sferyczna

Marek Cekaw
QooCam Mini: kompaktowa kamera sferyczna

Moda na filmy sferyczne sprawia, że na rynku pojawia się coraz więcej kamer umożliwiających zapis obrazu w tym formacie. Jedną z nich jest QooCam Mini, która nagra nam wideo w 4K i 360 stopniach.

0

Produkt firmy QooCam to kompaktowa kamera o wymiarach 2,5 x 3,1 x 19,9 cm i masie wynoszącej jedynie 170 gramów. Produkt ma podłużny kształt i bardzo minimalistyczne wzornictwo, podporządkowane wyłącznie maksymalnej funkcjonalności. Jego obudowę wykonano z anodowanego zapewniającego nie tylko wysoką trwałość, ale też niską masę całego sprzętu.

W obudowie zamontowano trzy soczewki, każda o 216 stopniowym polu widzenia, wyposażona w przysłonę f/2.2 oraz sensor Sony CMOS. Taka konfiguracja pozwala wykonywać zdjęcia w wysokiej rozdzielczości oraz rejestrować sferyczne filmy w 4K. Natomiast o ich odpowiednią jakość dba wbudowany stabilizator obrazu, eliminujący wpływ drżenia dłoni.

QooCam Mini1

Ciekawostką jest możliwość skupienia ostrości na dowolnym obiekcie, już po wykonaniu fotografii. Możemy też nagrywać wideo time-lape oraz slow motion. Natomiast wbudowana bateria o pojemności 2600 mAh pozwala nagrywać bez przerwy przez 180 minut, zaś materiały zapisywane są na karcie microSD, która może mieć maksymalną pojemność 256 GB.

QooCam Mini2

QooCam Mini w sprzedaży pojawi się już w sierpniu i kosztować ma 289 dolarów. Więcej informacji o kamerze znajdziecie na stronie Kickstartera.

Źródło: Kickstarter.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.