Quad ERA-1: nowoczesne słuchawki planarne

Marek Cekaw
Quad ERA-1: nowoczesne słuchawki planarne

Firma Quad wreszcie ujawniła cenę swych najnowszych słuchawek planarnych. Zapowiedziany w kwietniu tego roku model ERA-1, pojawi się w sprzedaży już w lipcu i będzie oferowany w cenie 600 funtów.

0

Producenci słuchawek, coraz częściej zaczynają stosować w swym sprzęcie technologię planarnych głośników. Do tej pory takie rozwiązania były jednak dostępne tylko w najdroższych modelach, jednakże rozwój technologii sprawił, że pojawiają się także w tańszych urządzeniach.

Już wkrótce będziemy mogli ją wypróbować w najnowszych słuchawkach ERA-1, które firma Quad zaprezentowała w kwietniu tego roku. Producent właśnie poinformował, że sprzęt który trafi do sklepów w lipcu tego roku, będzie oferowany w cenie 600 funtów. Należy tu wyjaśnić, że technologia planarna, zamiast tradycyjnych przetworników z kopułkami, wykorzystuje aktywną membranę cieńszą od ludzkiego włosa. Dzięki wysokiej czułości oraz niskiej impedancji, słuchawki mogą być bez trudu zasilane przez przenośne odtwarzacze muzyczne oraz wzmacniacze słuchawkowe.

Słuchawki zostaną wykończone miękką skórą, producent wyposaży je dodatkowo w odłączany przewód oraz eleganckie etui podróżne. Mają też być oferowane w dwóch wersjach wykończenia.

Quad ERA-1 1

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.