Raspberry Boom: stacja pogodowa dla całej planety

Marek Cekaw
Raspberry Boom: stacja pogodowa dla całej planety

Na Kickstarterze pojawił się ciekawy projekt urządzenia o nazwie Raspberry Boom, który może zaciekawić ludzi interesujących się zjawiskami pogodowymi. Urządzenie jest bowiem w stanie monitorować pogodę na całej planecie.

0

Stacje pogodowe stają się coraz popularniejsze, gdyż dzięki nim wiemy jak ubrać się wychodząc z domu i czy przypadkiem nie zaskoczy nas nagły deszcz lub śnieg. Urządzenia te monitorują jednak pogodę tylko w pobliżu naszego domu, ale jeśli chcemy sprawdzić jaka jest pogoda w innym rejonie świata, wówczas przyda się nam produkt o nazwie Raspberry Boom.

To jeden z nowych projektów realizowanych na Kickstarterze, którzy można uznać za globalną stację pogodową. Gadżet projektowany jest przez ludzi odpowiedzialnych za Raspberry Shake i jest projektem pozwalającym monitorować z domu pogodę na całej planecie. Urządzenie potrafi wykrywać infradźwięki, czyli fale akustyczne o bardzo niskiej częstotliwości, emitowane zarówno przez aktywność człowieka, jak i zjawiska naturalne. Mogą one pochodzić z wielu źródeł, od brzydkiej pogody, poprzez wybuch wulkanu, przelatujące samoloty, aż po próby nuklearne.

Dzięki zaawansowanym sensorom, urządzenie potrafi gromadzić z atmosfery ziemskiej wiele danych, które następnie mogą służyć do monitorowania pogody w naszym rejonie.

Raspberry Boom w sprzedaży pojawi się w lipcu tego roku i będzie kosztować 459 dolarów. Więcej informacji na temat nowego projektu znajdziecie bezpośrednio na stronie Kickstartera.

Raspberry Boom1

Źródło: Kickstarter.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.