Reolink Go: kamera monitoringu z łącznością 4G LTE

Marek Cekaw
Reolink Go: kamera monitoringu z łącznością 4G LTE

Azjatycka firma Reolink szykuje się do wprowadzenia na rynek nowego modelu kamery zewnętrznego monitoringu. Produkt o nazwie Reolink Go, został wyposażony w moduł łączności 4G LTE, a więc zapewnia podgląd z dowolnego miejsca na świecie. 

0

Producenci kamer monitoringu coraz częściej wyposażają swój sprzęt w łączność bezprzewodową, umożliwiającą transmisję sygnału na odległość oraz zdalny podgląd rejestrowanego obrazu. Zazwyczaj funkcjonuje to jednak w oparciu o WiFi, co nieco ogranicza zasięg działania kamer.

Nie można więc wykorzystać ich do pilnowania większych posiadłości, gdyż trzeba instalować kosztowne wzmacniacze sygnału, pozwalające transmitować obraz na setki metrów. Poza tym trzeba do sprzętu doprowadzić zasilanie. Firma Reolink opracowała rozwiązanie tego problemu i swą najnowszą kamerę Reolink Go, wyposażyła w łączność komórkową. Dzięki temu sprzęt można instalować w miejscach, gdzie WiFi lub połączenie z internetem nie jest dostępne. Co więcej, kamera jest też samowystarczalna pod kątem energetycznym, gdyż ma wbudowany ogniwo fotowoltaniczne oraz baterię magazynującą energię wystarczającą na miesiąc działania.

Reolink Go jest oczywiście odporny na warunki pogodowe, a obraz rejestruje w 1080p i ma tryb noktowizji. Natomiast karta microSD pozwala zapisać zarejestrowane nagrania. Dodatkowym autem jest dwukierunkowy system audio, umożliwiający porozmawianie z intruzem znajdującym się na terenie naszej posiadłości. Naturalnie w sprzęcie nie mogło też zabraknąć inteligentnej technologii wykrywania ruchu, a więc nie będzie nas zasypywać nieustannymi alertami.

Reolink Go jest obecnie dostępne na platformie Indiegogo, gdzie można kupić tę kamerę w cenie 250 dolarów.

Reolink Go

Źródło: Indiegogo.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.