Ricoh Star: obiektywy do lustrzanek cyfrowych Pentax

Jakub Kornacki
Ricoh Star: obiektywy do lustrzanek cyfrowych Pentax

W ofercie linii Ricoh Star pojawiły się nowe obiektywy przeznaczone do lustrzanek cyfrowych Pentax. Urządzenia zostały przystosowane do fotografowania w bardzo wysokich rozdzielczościach.

0

Premierowe obiektywy są pierwszymi urządzeniami w prestiżowej serii Ricoh Star. Producent podkreśla, że urządzenia te zapewniają najwyższą jakość spośród linii optyki do lustrzanek cyfrowych Pentax. Obiektywy zostały zaprojektowane w taki sposób, by zagwarantować użytkownikom doskonałą jakość obrazu oraz wyjątkową wytrzymałość i funkcjonalność.DFA50_wo

Pierwszy z zaprezentowanych obiektywów to HD PENTAX-D FA★ 50mm F1.4 SDM AW. Jest to wymienny obiektyw do lustrzanek cyfrowych Pentax z mocowaniem -K. W tym modelu producent zastosował nowo opracowany pierścieniowy silnik ultradźwiękowy SDM (Supersonic Direct-drive Motor), który zapewnia szybką oraz cichą pracę AF. Specjalnie zaprojektowana struktura AW (All–Weather) zapewnia ochronę przed pyłem i wilgocią, a dodatkowo umożliwia pracę w każdych warunkach atmosferycznych. Minimalna odległość od fotografowanego obiektu wynosi 0,4 m.
Cenę obiektywu poznamy wiosną 2018 roku.DA11-18_wo

Obiektyw HD PENTAX-DA★ 11-18mm F2.8 również został przeznaczony do lustrzanek cyfrowych Pentax z mocowaniem -K i zapewnia pokrycie pokrycie dla formatu APS-C. Producent zapewnia, że obiektyw ten gwarantuje doskonałe parametry optyczne nawet przy maksymalnym otworze przysłony. Model ten również posiada pyłoszczelną konstrukcję, która jest odporna na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne.
Cenę tego obiektywu poznamy latem 2018 roku.

Bogatą ofertę różnego rodzaju obiektywów można znaleźć tutaj.

Źródło: Ricoh, AGDLab.pl.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.